Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów?

Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów?

Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów?
Mateusz Żołyniak
01.10.2014 18:49, aktualizacja: 01.10.2014 20:56

Ubisoft pracuje właśnie nad nową mobilną grą z serii Assassin's Creed. To tytuł, który z pewnością niejednego użytkownika zachwyci świetną grafiką.

"Identity" to podtytuł nowej mobilnej superprodukcji Ubisoftu, która ma znacznie bardziej przypominać konsolowe hity niż dotychczasowe gierki z serii Assassin's Creed na komórki. Francuski wydawca grę tę zapowiedział parę dni temu, ale już teraz została ona wprowadzona do sklepu App Store w Australii i Nowej Zelandii.

Ekipa Pocket Gamera miała okazję zapoznać się z Assassin's Creed: Identity, a wrażenia z grania są bardzo pozytywne. Tytuł uwagę przede wszystkim przykuwa dopracowaną grafiką. Grę stworzono w oparciu o silnik Unity. Oferuje ona wysokiej jakości tekstury, modele i shadery, które bazują na elementach przeniesionych z konsolowych wersji AC. Twórcy zadbali również o dynamiczne oświetlenie i pogodę czy obecność systemu zarządzania zachowaniami tłumu.

Ciężko mówić o jakości grafiki porównywalnej z nowymi częściami Assassin's Creed z konsol i komputerów, ale Identity i tak prezentuje się rewelacyjnie. Możecie o tym zresztą przekonać się sami z poniższego materiału wideo.

Assassin's Creed Identity | iOS iPhone / iPad Hands-On - AppSpy.com

W stosunku do wersji z konsol/komputerów rozgrywka została nieco ograniczona. W Identity nie mamy możliwości swobodnego poruszania się po wielkim mieście i opracowywania skomplikowanych zamachów - cała zabawa podzielona jest na prostsze misje, które realizowane są w osobnych lokacjach. Mimo to jednak można spodziewać się, że nowy mobilny AC będzie idealnym sprawdzianem wydajności dla wielu smartfonów z czterordzeniowymi układami (przede wszystkim zastosowanych w nich mobilnych grafik).

Akcja gry toczyć będzie się w renesansowych Włoszech, a jej główne elementy to efektowne zabójstwa, widowiskowe walki na miecze i charakterystyczne dla tej serii poruszanie się po dachach budynków. Assassins Creed: Identity ma wprowadzić także dwie nowe postaci (Shadowblade i Berserker), osobny wątek fabularny oraz nowych mechanizm sterowania, który dopasowany jest do urządzeń z ekranami dotykowymi.

Gra - jak wspomniałem na wstępie - na razie dostępna jest tylko w australijskich i nowozelandzkich App Store'ach. Assassins Creed: Identity oficjalnie zostanie wprowadzone na początku 2015 roku w wersji zarówno na iOS, jak i Androida. Ja czekam, a Wy?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)