Asus Eee Pad MeMo - konkurencja dla HTC Flyera?

Asus Eee Pad MeMo - konkurencja dla HTC Flyera?

Asus MeMo (fot. Netbooknews.com)
Asus MeMo (fot. Netbooknews.com)
Tomasz Nowak
12.04.2012 13:30, aktualizacja: 12.04.2012 15:30

O tablecie Asus MeMo słyszeliśmy już dawno. Urządzenie zapowiedziano w maju zeszłego roku, ale dotychczas trafiło do sprzedaży jedynie na tajwańskim rynku. Eee Pad Memo wkrótce zagości na sklepowych półkach także w Europie i Stanach.

O tablecie Asus MeMo słyszeliśmy już dawno. Urządzenie zapowiedziano w maju zeszłego roku, ale dotychczas trafiło do sprzedaży jedynie na tajwańskim rynku. Eee Pad Memo wkrótce zagości na sklepowych półkach także w Europie i Stanach.

Serwis Netbooknews kupił niedawno Asusa Eee Pad MeMo i postanowił podzielić się wrażeniami z jego użytkowania. W zestawie z tabletem znajdują się standardowe akcesoria (ładowarka, kabel USB itd.) oraz jeden ciekawy gadżet. Jest nim bezprzewodowy pilot do sterowania tabletem.

7-calowy Asus MeMo działa pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb. Według ulotek dostarczonych z urządzeniem aktualizacja do Ice Cream Sandwich powinna wyjść już niebawem, zapewne zaraz po wprowadzeniu Eee Pada MeMo do globalnej sprzedaży.

Według testerów z Netbooknews sprzęt Asusa ogólnie robi dobre wrażenie. Został starannie wykonany, z dbałością o szczegóły. Spośród innych tabletów wyróżnia go rysik, dzięki któremu można wygodnie korzystać z programów do tworzenia odręcznych notatek lub malowania/szkicowania.

Z zewnątrz wszystko wygląda pięknie, jednak w środku nie jest już tak kolorowo. Asus MeMo został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon MSM8620 o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Być może to wina Honeycomba i po aktualizacji do Androida 4.0 sytuacja się poprawi, jednak teraz wydajność stoi na niskim poziomie. Podczas przewijania pulpitów zdarzają się przycięcia, niektóre aplikacje otwierają się długo, widoczny jest brak optymalizacji.

Moim zdaniem Asus trochę się spóźnił z premierą tego urządzenia. Przez przestarzały procesor, który się nie sprawdza, Androida 3.2 Honeycomb i wysoką cenę mało kto zainteresuje się Asusem MeMo. Nie pomoże nawet bezprzewodowy kontroler ani rysik. Tablet ma przede wszystkim działać płynnie i stabilnie, na drugim miejscu są autorskie dodatki producentów.

Urządzenie kosztuje ok. 590 dol., czyli ok. 1880 zł. Cena jest stanowczo za wysoka jak na takie parametry. Uważam, że Asus MeMo jest ciekawy. Wygląda ładnie i do tego ma rysik, ale z uwagi na cenę i słabą wydajność nie będzie bił rekordów sprzedaży. Podobnie zresztą jak HTC Flyer, którego wywindowana cena zabiła interesujący projekt.

ASUS Eee Pad MeMo ME171 Unboxing, Benchmarks & Walk Through

Źródło: Netbooknews

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)