Asus MeMO Pad 7 HD, czyli niedrogi czterordzeniowiec z Androidem 4.2

Asus MeMO Pad 7 HD, czyli niedrogi czterordzeniowiec z Androidem 4.2

Asus MeMO Pad 7 HD
Asus MeMO Pad 7 HD
Miron Nurski
03.06.2013 12:54, aktualizacja: 03.06.2013 14:54

Oprócz modelu FonePad Note Asus pokazał na targach technologicznych Computex jeszcze kilka ciekawych urządzeń, m.in. tablet MeMO Pad 7 HD, którego najmocniejszą stroną jest bardzo niska cena.

Oprócz modelu FonePad Note Asus pokazał na targach technologicznych Computex jeszcze kilka ciekawych urządzeń, m.in. tablet MeMO Pad 7 HD, którego najmocniejszą stroną jest bardzo niska cena.

Specyfikacja urządzenia nie wyróżnia się na rynku - ot, kolejny 7-calowy tablet. Jego ekran został wykonany w technologii IPS i cechuje się rozdzielczością 1280 x 800, co przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 216 ppi. Tablet napędzany jest przez jednostkę składającą się z czterech rdzeni Cortex-A7 (o nieznanym na razie taktowaniu), która idzie w parze z 1 GB pamięci RAM. Specyfikację zamykają: aparat 5 Mpix, kamerka do wideorozmów 1,2 Mpix, 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej ze slotem na karty microSD oraz głośniki stereo.

Asus MeMO Pad 7 HD
Asus MeMO Pad 7 HD

Co istotne, MeMO Pad 7 HD już na starcie będzie pracował pod kontrolą najnowszej odsłony Androida, czyli 4.2 Jelly Bean. System ten na dobrą sprawę dopiero powoli zadomawia się w urządzeniach z najwyższej półki, więc cieszy jego obecność w produkcie budżetowym.

Na pokładzie sprzętu Asusa nie ma inwazyjnej i zasobożernej nakładki. Asus tradycyjnie zdecydował się na wprowadzenie jedynie kilku drobnych zmian w interfejsie (głównie wizualnych) oraz preinstalowanie autorskich aplikacji. Nie są to aplikacje śmieciowe, które służą tylko zapychaniu pamięci urządzenia. Dla większości z nich można znaleźć sensowne zastosowanie, o czym pisałem w teście Fonepada.

[solr id="komorkomania-pl-160462" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3655,asus-fonepad-note-i-transformer-book-trio-zobaczcie-wideoprezentacje" _mphoto="rq0z-qxfseazgdtbwbr4-1o2-ed22d72.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3887[/block]

Przechodzimy do gwoździa programu, czyli ceny. Wersja wyposażona w 8 GB pamięci wewnętrznej (którą można rozbudować kartami microSD) została wyceniona na 129 dol., czyli ok. 424 zł, a za 149 dol. (ok. 490 zł) dostaniemy (a przynajmniej Amerykanie dostaną) wariant z 16 GB pamięci. Naturalnie na naszym rynku po doliczeniu podatków cena urządzenia będzie zapewne znacznie wyższa.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że kosztujący 249 dol. Nexus 7 w naszym kraju startował z poziomu 1000 zł, i zastosujemy podobny przelicznik, wyjdzie na to, że cena tańszej wersji MeMO Pada 7 HD powinna oscylować w granicach 500-600 zł, a droższej 600-700 zł. Powinna. Czy rzeczywiście tak będzie, dowiemy się dopiero po rynkowej premierze.

Asus MemoPad HD 7
Asus MemoPad HD 7

Z zapowiedzi Asusa wynika, że tablet trafi do sprzedaży już w lipcu. Trzeba przyznać, że ma on wszelkie atuty, żeby w krótkim czasie stać się hitem sprzedażowym.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)