Asus pracuje nad zegarkiem bez Androida Wear, który wytrzyma cały tydzień na baterii

Asus pracuje nad zegarkiem bez Androida Wear, który wytrzyma cały tydzień na baterii

Asus pracuje nad zegarkiem bez Androida Wear, który wytrzyma cały tydzień na baterii
Źródło zdjęć: © asus.com
Łukasz Skałba
16.02.2015 19:21, aktualizacja: 16.02.2015 20:21

Smartwatch to fajna sprawa i w wielu przypadkach ułatwia życie. Są to jednak jeszcze konstrukcje niedopracowane, a ich największą bolączką jest oczywiście krótki czas pracy na jednym ładowaniu.

Firma Asus to na szczęście zrozumiała i już jakiś miesiąc temu zapowiedziała, że planuje stworzyć smartwatcha działającego 7 dni. Skoro smartfona ładujemy codziennie, to przynajmniej smartwatch mógłby działać cały tydzień, a nie 2, w najlepszym przypadku 3 dni. Brzmi pięknie, tylko wszyscy zastanawiali się, w jaki sposób producent chce ten cel osiągnąć. Do teraz.

W piątek CEO Asusa - Jerry Shen - zdradził, że kolejny zegarek firmy będzie działał pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego, zaprojektowanego tak, aby był jak najbardziej energooszczędny. Sercem nowego zegarka ma być natomiast nowy procesor MediaTek, który jest projektowany specjalnie z myślą o tym urządzeniu. Współgranie odpowiedniego hardware'u oraz softu w postaci systemu stworzonego zupełnie od zera ma spowodować, że bateria o podobnych rozmiarach pozwoli na 2-3 razy dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Obraz

Dla fanów Androida też coś się znajdzie - plotki mówią, że Asus planuje wprowadzenie dwóch wersji smartwatcha - jedną "prądożerną" z Wearem oraz drugą z autorskimi pomysłami. Dobrze, że ktoś w końcu zajął się problemem zasilania. Zegarki pojawią się prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku. Czekamy na wyniki!

Źródło: PhoneArena via gforgames

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)