Asus pracuje nad zegarkiem bez Androida Wear, który wytrzyma cały tydzień na baterii

Asus pracuje nad zegarkiem bez Androida Wear, który wytrzyma cały tydzień na baterii
16.02.2015 19:21
Asus pracuje nad zegarkiem bez Androida Wear, który wytrzyma cały tydzień na baterii
Źródło zdjęć: © asus.com
Łukasz Skałba
Łukasz Skałba

Smartwatch to fajna sprawa i w wielu przypadkach ułatwia życie. Są to jednak jeszcze konstrukcje niedopracowane, a ich największą bolączką jest oczywiście krótki czas pracy na jednym ładowaniu.

Firma Asus to na szczęście zrozumiała i już jakiś miesiąc temu zapowiedziała, że planuje stworzyć smartwatcha działającego 7 dni. Skoro smartfona ładujemy codziennie, to przynajmniej smartwatch mógłby działać cały tydzień, a nie 2, w najlepszym przypadku 3 dni. Brzmi pięknie, tylko wszyscy zastanawiali się, w jaki sposób producent chce ten cel osiągnąć. Do teraz.

W piątek CEO Asusa - Jerry Shen - zdradził, że kolejny zegarek firmy będzie działał pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego, zaprojektowanego tak, aby był jak najbardziej energooszczędny. Sercem nowego zegarka ma być natomiast nowy procesor MediaTek, który jest projektowany specjalnie z myślą o tym urządzeniu. Współgranie odpowiedniego hardware'u oraz softu w postaci systemu stworzonego zupełnie od zera ma spowodować, że bateria o podobnych rozmiarach pozwoli na 2-3 razy dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

412144593052959654

Dla fanów Androida też coś się znajdzie - plotki mówią, że Asus planuje wprowadzenie dwóch wersji smartwatcha - jedną "prądożerną" z Wearem oraz drugą z autorskimi pomysłami. Dobrze, że ktoś w końcu zajął się problemem zasilania. Zegarki pojawią się prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku. Czekamy na wyniki!

Źródło: PhoneArena via gforgames

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)