Asus VivoTab 8
Katalog tabletówAsus VivoTab 8
Asus VivoTab 8
  • Wbudowana pamieć: 32 GB
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Wyświetlacz: 8″, 800 x 1280
  • Rozdzielczość aparatu: 2 Mpix
Ocena użytkowników
4.142 oceny
Twoja ocena

Asus Vivotab 8 jest pierwszym budżetowym tabletem pochodzącej z Tajwanu firmy Asus. Wizytówką tego urządzenia jest system Microsoft Windows oraz wydajne podzespoły zaprojektowane przez amerykańskiego Intela. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku również niewielki rozmiar urządzenia i wyraźny wyświetlacz z matrycą o przekątnej 8 cali oraz możliwość sterowania interfejsem za pomocą rysika dzięki obecności technologii Wacom (digitizer).

Tablety i inny sprzęt elektroniczny kupisz teraz znacznie taniej dzięki WP radarOkazji.

Asus Vivotab 8 - wyświetlacz

Asus Vivotab 8 posiada niezłej klasy ekran (IPS) z matrycą o przekątnej 8 cali i możliwością wyświetlania obrazów w rozdzielczości 1200 x 800. Mimo tego, że nie są to najlepsze parametry tego typu urządzeń na rynku, obraz podczas pracy aplikacji wygląda wyraźnie, dlatego Asus Vivotab polecany jest przede wszystkim jako ekonomiczny tablet do codziennego użytku. Zastosowana w wyświetlaczu technologia IPS słynie z uzyskiwania głębokich odcieni czerni, znacznie gorzej radząc sobie z barwami jasnymi. Ma to szczególne znaczenie w słoneczne dni, kiedy użytkownik może mieć problemy z wyraźnym widzeniem obrazów na tego typu ekranie.

Asus Vivotab 8 – podzespoły

Za szybką pracę Asusa Vivotab 8 odpowiada układ procesorów z rodziny Bay Trail, a konkretnie Atom Z3740. Procesorem graficznym jest w tym przypadku jednostka Intel HD Graphic, a za wydajność operacji odpowiada 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Dzięki takiemu zestawieniu Asus Vivotab 8 bez większych problemów pracuje na zaawansowanych aplikacjach w typie Modern UI oraz obsługuje pełną wersję przeglądarki z kilkoma otwartymi podstronami jednocześnie. Również nowoczesne gry i programy do obróbki materiałów audio&video pracują płynnie i nie wieszają się.

Asus Vivotab 8 – bateria

Asus Vivotab 8 posiada baterię o pojemności 3950 mAh, która według producenta powinna wystarczyć na 8 godzin ciągłej pracy bez potrzeby jej dodatkowego ładowania. Co, więcej tablet wytrzymuje 6 godzin ciągłego odtwarzania obrazu HD podczas największego możliwego podświetlenia ekranu, co jest zadowalającym osiągnięciem jak na ten segment cenowy.

Asus Vivotab 8 – rysik

Pozytywnym zaskoczeniem w przypadku Asusa Vivotab 8 jest zastosowanie technologii Wacom, dzięki której możliwe jest sterowanie urządzeniem za pomocą dołączonego rysika. Kontroler posiada wygodną kieszeń, która nie wpływa znacząco na zwiększenie rozmiarów obudowy, dodając konstrukcji klasy i elegancji. Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze ze względu na wygodę i intuicyjny sposób sterowania, a w przypadku Asusa Vivotab 8 panel urządzenia dobrze reaguje na rysik, nie zacinając się i nie spowalniając pracy systemu również podczas pracy zaawansowanych programów. Tablet rozpoznaje główkę kontrolera z odległości 2 cm, za którego pomocą możliwa jest m.in. obsługa skomplikowanych projektów w programach CAD, rysowanie oraz retusz zdjęć, projektowanie map, obsługa plików, ich przenoszenie, edycja oraz pisanie smsów i dłuższych notatek, a nawet całych książek. Co, więcej tablet posiada funkcję rozpoznawania urządzenia, przez co możliwe jest jednoczesne sterowanie rysikiem i trzymanie ekranu dłonią.

Asus Vivotab 8 – wyposażenie dodatkowe

Asusa Vivotab 8 posiada kilka dedykowanych wejść, za pomocą których możliwe jest m.in. podłączenie urządzeń poprzez wejścia microSD i microUSB oraz głośników poprzez kabel minijack. Na tylnej części Asusa Vivotab 8 wbudowany został aparat o przekątnej 5 Mpix, obok którego umieszczono włączniki pozostałych funkcji np. regulacja poziomu głośności i włącznik zasilania. Ponadto Asus Vivotab 8 obsługuje łączność poprzez standard Bluetooth 4.0, bezprzewodowe połączenia Wi-Fi oraz lokalizację GPS. Tym, co również wyróżnia tablet na rynku, jest duża ilość aplikacji dedykowanych urządzeniom producenta jak np. Asus YouCam, czy Asus PhotoDirector, za pomocą których możliwe jest wykonywanie wysokiej jakości fotografii i obróbka materiałów video. Inne tego typu przydatne aplikacje to również WebStorage i Asus Reading Mode. Ta pierwsza umożliwia obsługę danych przetrzymywanych w wirtualnej chmurze, podczas gdy za pomocą drugiej dostosujemy optymalną wielkość ekranu do czytania.

Dane techniczne
ProducentAsus
Segment
System operacyjny
Data premiery2014
Przekątna ekranu8″
Rozdzielczość ekranu800 x 1280
Model procesoraIntel Atom Z3745
Maksymalna pamięć operacyjna2 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna32 GB
Rozdzielczość matrycy2 Mpix
Pojemność akumulatora
Asus VivoTab 8 - opinie (0)
Tablety podobne do Asus VivoTab 8
Artykuły o Asus VivoTab 8