Asus VivoWatch wytrzyma 10 dni na jednym ładowaniu

Asus VivoWatch wytrzyma 10 dni na jednym ładowaniu
14.04.2015 08:06
Asus VivoWatch
Asus VivoWatch
Źródło zdjęć: © mobile.hdblog.it
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie należeć do smartwatchy. Producenci pokazują coraz ciekawsze urządzenia, a wśród nich jest Asus, który zaprezentował zegarek VivoWatch mogący pracować na jednym ładowaniu nawet 10 dni.

Pierwsze wyniki Apple Watcha pokazują jak duże jest zainteresowanie inteligentnymi zegarkami. Nic dziwnego, że inni producenci chcą zgarnąć dla siebie część rynku. Asus ma już w swojej ofercie ZenWatcha z Androidem Wear, ale pokazał właśnie zupełnie nowe urządzenie, które będzie przeznaczone dla innej grupy odbiorców.

Asus VivoWatch
Źródło zdjęć: © mobile.hdblog.it
Asus VivoWatch

Nowy zegarek nazywa się Asus VivoWatch i - co istotne - nie pracuje on pod kontrolą systemu Google'a. Napędza go autorska platforma Asusa, która stawia na energooszczędność. Ze wcześniejszych zapowiedzi wynikało, że gadżet na jednym ładowaniu będzie działał tydzień, ale ostatecznie udało się osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Przynajmniej według producenta.

Jest to smartwatch skierowany do osób aktywnych, dlatego jest on odporny na kurz i wodę (IP67) oraz został wyposażony w pulsometr. Poza tym będzie on również monitorował nasz sen. Jego koperta została wykonane ze stali nierdzewnej, a pasek jest zamontowany na standardowym 22-milimetrowym zaczepie. Waga tego zegarka to 50 gramów.

Czarno-biały wyświetlacz został wykonany w technologii LED, a jego o rozdzielczość to 128 x 128 pikseli. Poniżej ekranu możemy jeszcze zobaczyć kolorową diodę powiadomień. VivoWatch ma również moduł Bluetooth 4.0. Możecie bliżej przyjrzeć się temu zegarkowi na filmach, które są niestety w języku włoskim.

ASUS VivoWatch anteprima • Ridble

Asus Vivowatch

Wiadomo również, że ten zegarek będzie wyposażony w szereg aplikacji dla ludzi aktywnych. Nie jest znana jego cena, ale w Wielkiej Brytanii ZenWatch kosztuje 199 funtów (około 1110 złotych), więc możemy spodziewać się czegoś nieco tańszego. Akcesorium ma trafić na rynek w tym roku, ale nie jest znana dokładna data wejścia do sprzedaży.

Moim zdaniem pokazanie takiego smartwatcha może okazać się strzałem w dziesiątkę. Gdybym miał kupować inteligentny zegarek to zdecydowanie wybrałbym coś z jak najdłuższym czasem pracy. Oczywiście teraz wszystko zależy od ceny, ale jeśli Asus nie przesadzi, to VivoWatch będzie ciekawym wyborem.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)