Dobra wiadomość: ZenFone 2 pojawi się także w wersji z 5-calowym ekranem. Ale...

Dobra wiadomość: ZenFone 2 pojawi się także w wersji z 5-calowym ekranem. Ale...23.01.2015 10:22
Asus ZenFone 2
Asus ZenFone 2

ZenFone 2 to gwiazda tegorocznych targów CES. Połączenie świetnej specyfikacji z rozsądną ceną okazało się strzałem w dziesiątkę, ale jeden szkopuł może skutecznie zredukować liczbę potencjalnych klientów. Na szczęście wygląda na to, że Tajwańczycy pracują już nad rozwiązaniem tego problemu.

Mowa oczywiście o 5,5-calowej przekątnej. Co prawda mnie osobiście takie gabaryty nie odstraszają, ale wiem, że dla wielu osób jest to zdecydowanie za dużo. Serwis Sogi donosi jednak, że wkrótce po rynkowej premierze 5,5-calowca (która powinna mieć miejsce w okolicach marca), do sprzedaży trafi także wariant 5-calowy.

Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, czy będzie to klasyczne "mini" z okrojoną specyfikacją i nawiązującym do flagowca designem, czy też Asus - podobnie jak Sony - po prostu przepakuje wszystkie podzespoły w mniejszą obudową. Co gorsza, w drugim przypadku nie wiadomo nawet, które podzespoły miałyby zostać przepakowane, bo ZenFone 2 dostępny będzie w wieeelu wariantach.

Podczas konferencji na CES 2015 dowiedzieliśmy się, że model Zenfone 2 (ZE551ML) z 5,5-calowym ekranem FullHD będzie dostępny w wersjach różniących się od siebie pamięcią wewnętrzną (16, 32 i 64 GB), pamięcią operacyjną (2 lub 4 GB) oraz zastosowanym procesorem (Intel Atom Z3560 z zegarem 1,8 GHz lub Atom Z3560 z zegarem 2,3 GHz). Jakby zamieszania było mało, okazało się później, że każda z wersji będzie miała swojego uboższego odpowiednika.

Model ZenFone 2 (ZE550ML) obejmuje wszystkie warianty, w których ekran 1080p został zastąpiony panelem 720p. Ponadto w tym przypadku zamiast wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej ofertę uzupełni wariant z 8 GB. Wiem, ciężko się w tym wszystkim połapać, dlatego najlepiej rzucić okiem na tabelę przygotowaną przez Sogi.

Porównanie wersji modelu Asus ZenFone 2
Źródło zdjęć: © sogi.com.tw
Porównanie wersji modelu Asus ZenFone 2

Którą specyfikację odziedziczy zatem 5-calowy ZenFone 2? A może wszystkie? To prawdopodobnie pozostanie zagadką jeszcze przez kilka tygodni.

PS Podczas prezentacji przedstawiciele firmy ogłosili, że ceny ZenFone'a 2 startować będą z poziomu 199 dolarów, ale nie nie wspominali wtedy nawet o wariancie z ekranem 720p, a to mogło wywołać sporo wątpliwości. Serwis Tabletowo dowiedział się jednak, że na 199 dolarów wyceniona zostanie wersja z ekranem FullHD.

Źródła: Sogi via Phone Arena; Tabletowo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)