Asus ZenWatch 2 oficjalnie. Tajwańczycy zapragnęli mieć swojego Apple Watcha

Asus ZenWatch 2 oficjalnie. Tajwańczycy zapragnęli mieć swojego Apple Watcha

Asus ZenWatch 2 i Apple Watch
Asus ZenWatch 2 i Apple Watch
Miron Nurski
01.06.2015 09:54, aktualizacja: 01.06.2015 14:14

Dziś w Tajwanie odbywają się ważne dla Asusa targi Computex 2015, podczas których firma zapowiedziała drugą generację swojego smartwatcha.

Ze wszystkich zegarków z Androidem Wear, do Apple Watcha najbliżej jest ZenWatchowi, gdyż jego producent postawił na prostokątny ekran AMOLED, mechanizm pozwalający na łatwą wymianę paska oraz trochę podobne wzornictwo. Tajwańczycy mieli jednak czyste sumienie, bowiem ich produkt ujrzał światło dzienne jeszcze przed Watchem, więc obie firmy najpewniej po prostu postanowiły odpowiedzieć na podobne potrzeby rynku.

Fakt, że Asus był pierwszy, spokojnie mógł zostać wykorzystany w komunikacji marketingowej, aby odsunąć podejrzenia o kopiowanie Apple Watcha. Co jednak producent robi zamiast tego? Prezentuje drugą generację, która jest kopią Apple Watcha.

ZenWatch 2
ZenWatch 2© Asus

Przede wszystkim ZenWatch 2 - podobnie jak Apple Watch - dostępny będzie w dwóch rozmiarach (18 mm i 22 mm) oraz trzech wersjach kolorystycznych (czarna, srebrna i złota). Asus - podobnie jak Apple - postawił także na ładowarkę ze złączem magnetycznym. Z kolei ukryty pod kopertą przycisk zastąpiony został - podobnie jak w przypadku Apple Watcha - koronką, która "zapewnia nowy sposób interakcji z zegarkiem". Na to wszystko dochodzi jeszcze 18 pasków i bransolet wykonanych z różnych materiałów. Mało? No to spójrzcie, jak wyglądają te paski i bransolety.

Asus ZenWatch 2 i Apple Watch
Asus ZenWatch 2 i Apple Watch

Do kompletu brakuje już chyba tylko tarczy zegara z Myszką Miki...

Apple Watch, jak wiemy, oferowany jest także w wersji premium ze złotą kopertą i również na tym polu Asus nie pozostał dłużny. Co prawda obyło się bez złota, ale do sprzedaży trafić ma seria luksusowych skórzanych pasków wysadzanych kryształami Swarovskiego.

Jeśli chodzi o usprawnienia względem pierwszej generacji, Asus chwali się przede wszystkim bardziej dopracowanym wzornictwem, certyfikatem IP67 świadczącym o odporności na kurz i zanurzenia w wodzie (pierwszy ZenWatch spełnia normę IP55) oraz całkowicie przebudowaną aplikację fitness, która czyni ponoć z ZenWatcha 2 kompletne narzędzie do monitorowania aktywności. Smartwatch ma także pozwolić na jeszcze lepszą zdalną kontrolę wbudowanego w smartfona aparatu.

Dostępny w dwóch rozmiarach zegarek ma trafić do sprzedaży na początku trzeciego kwartału, choć żadna precyzyjna data premiery nie została jeszcze ustalona. Podobnie sprawa wygląda z cenami. Możemy mieć tylko nadzieję, że Asus nie skopiuje ich od Apple'a...

Polecam również porównać powyższe wideo promocyjne z tym.

Choć jestem przekonany, że ZenWatch 2 - podobnie jak pierwsza generacja - będzie świetnym urządzeniem, nie podoba mi się to "wzorowanie się" na Apple'u. Dla przeciętnego zjadacza hamburgerów zapewne i tak każdy smartwatch jest Apple Watchem, a Asus jeszcze bardziej tę kwestię komplikuje. Przyszłym posiadaczom ZenWatcha 2 polecam zatem uzbroić się w stosowną tarczę zegara.

412148291808920108

Źródło: Android Central

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)