Planujesz zakup smartwatcha? Oto dlaczego warto poczekać jeszcze kilka tygodni

Planujesz zakup smartwatcha? Oto dlaczego warto poczekać jeszcze kilka tygodni

Planujesz zakup smartwatcha? Oto dlaczego warto poczekać jeszcze kilka tygodni
Miron Nurski
10.08.2016 15:14, aktualizacja: 10.08.2016 17:15

Prawdopodobnie już we wrześniu pojawi się Asus ZenWatch 3. To może być jeden z najciekawszych inteligentnych zegarków w tym roku. Dlaczego warto na niego czekać?

Po pierwsze - design

Dotychczasowe smartwatche Asusa z linii ZenWatch mają prostokątne wyświetlacze. Prostokątny ekran oznacza zazwyczaj wygodniejsza obsługę, ale większość z was zgodzi się chyba ze mną, że najładniejsze są zegarki okrągłe. Stawia na nie zresztą coraz więcej producentów.

412163223983489580

Tymczasem serwis Ausdroid wygrzebał z dokumentacji Federalnej Komisji Łączności USA informacje na temat ZenWatcha 3. Obejmuje ona grawerunek, który zostanie umieszczony na obudowie urządzenia.

412163223983620652
© ausdroid.net

Jak widać, grawerunek wpisany jest w okrąg, co może oznaczać tylko jedno - ZenWatcha 3 będzie miał okrągły wyświetlacz. Spod rąk projektantów Asusa może wyjść więc całkiem ładne akcesorium.

Po drugie - cena

Cena ZenWatcha 3 z oczywistych względów nie jest jeszcze znana, ale znana jest dotychczasowa polityka cenowa Asusa. ZenWatch 2 trafił do europejskich sklepów w październiku ubiegłego roku, a najtańszy wariant można było nabyć już za 149 euro (ok. 640 zł). Jak na nowy zegarek z Androidem Wear była to kwota bardzo, bardzo atrakcyjna.

Asus ZenWatch 2
Asus ZenWatch 2

Możemy więc bezpiecznie założyć, że i ZenWatch 3 będzie jednym z najtańszych (jeśli nie najtańszym) z tegorocznych czasomierzy z systemem Google'a.

Po trzecie - Android Wear 2.0

Android Wear to obecnie jedyny system na zegarki, który w pełni obsługuje język polski (interfejs i komendy), dlatego dla większości osób będzie najlepszym wyborem. W ciągu kilku tygodni na rynek trafi znacznie udoskonalona wersja 2.0 tego systemu.

Android Wear 2.0: Developer preview tour

Które zegarki zostaną zaktualizowane? Na chwilę obecną jedyne pewniaki to tak naprawdę Huawei Watch oraz LG Watch Urbane 2, na które udostępniono już testowe wydanie Android Wear 2.0 Developer Preview. Możemy być jednak pewni, że nadchodzący ZenWatch 3 albo będzie miał AW 2.0 już po wyjęciu z pudełka, albo załapie się na aktualizację w pierwszej kolejności.

Kiedy zobaczymy ZenWatcha 3?

Żadne oficjalne zapowiedzi jeszcze nie padły, ale już 2 września startują berlińskie targi IFA 2016, które będą idealną okazją do prezentacji. Obstawiam więc, że to właśnie na nich Asus pokaże swojego nowego smartwatcha, a wiele wskazuje na to, że jest na co czekać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)