Google i CD Projekt nawiązali współpracę. "Wiedźmin" w Asystencie Google

Google i CD Projekt nawiązali współpracę. "Wiedźmin" w Asystencie Google

"The Witcher III"
"The Witcher III"
Mateusz Żołyniak
03.04.2019 18:24, aktualizacja: 04.04.2019 00:14

"Wiedźmin" jest polskim skarbem, więc nic dziwnego, że firma Google chce wykorzystać go do promocji swojego wirtualnego asystenta.

Asystent Google'a będzie wiedział sporo o Wiedźminie

Firma nawiązała jednocześnie współpracę z CD Projektem Red, dzięki której sztuczna inteligencja giganta odpowiadać ma na pytania dotyczące wiedźmińskiego świata.

Asystent Google'a już teraz ma zaimplementowane dedykowane komendy, do których swój komentarz dodaje Geralt z Rivii. Dotyczy to tak bohatera "Sagi o wiedźminie" Sapkowskiego, jak i gry "Gwint".

Asystent Google'a wiem kim jest Geralt
Asystent Google'a wiem kim jest Geralt

Twórcy gier komputerowych z serii "Wiedźmin" nie chcą jednak na tym poprzestać i przygotowali akcję promocyjną, Dzięki niej użytkownicy mogą sugerować to, co Asystent powinien wiedzieć na temat fikcyjnego świata, który jest jedną z ikon polskiej fantastyki.

Więcej na temat samego konkursu można znaleźć w promocyjnym wideo na profilu "Wiedźmina" na Facebooku oraz regulaminie samej akcji (tutaj).

Takich akcji przydałoby się więcej, a najlepiej - jeszcze lepszych

"Wiedźmin" traktowany jest jako jeden z polskich towarów eksportowych, ale sama saga Sapkowskiego jest dziełem dość mocno zakorzenionym w świadomości Polaków. Stąd też aż prosi się, by Google i CD Projekt Red postarali się mocniej w przygotowywaniu akcji do promocji Asystenta.

Urozmaicone wypowiedzi, które nie są krótkimi notkami z Wikipedii, to trochę za mało jak na skalę popularności wiedźmińskiego świata. Pozostaje liczyć jedynie, że gigant w przyszłości rozbuduje ten dodatek do swojej sztucznej inteligencji.

Nie obraziłbym się, gdyby Asystent Google'a dowiedział się też o innych tytułach z polskiej fantastyki, w tym książkach Dukaja, Chmieleckiego, Ziemiańskiego czy Grzędowicza. No co, pomarzyć można...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)