Google i CD Projekt nawiązali współpracę. "Wiedźmin" w Asystencie Google

"The Witcher III"
"The Witcher III"
Mateusz Żołyniak

03.04.2019 18:24, aktual.: 04.04.2019 00:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Wiedźmin" jest polskim skarbem, więc nic dziwnego, że firma Google chce wykorzystać go do promocji swojego wirtualnego asystenta.

Asystent Google'a będzie wiedział sporo o Wiedźminie

Firma nawiązała jednocześnie współpracę z CD Projektem Red, dzięki której sztuczna inteligencja giganta odpowiadać ma na pytania dotyczące wiedźmińskiego świata.

Asystent Google'a już teraz ma zaimplementowane dedykowane komendy, do których swój komentarz dodaje Geralt z Rivii. Dotyczy to tak bohatera "Sagi o wiedźminie" Sapkowskiego, jak i gry "Gwint".

Asystent Google'a wiem kim jest Geralt
Asystent Google'a wiem kim jest Geralt

Twórcy gier komputerowych z serii "Wiedźmin" nie chcą jednak na tym poprzestać i przygotowali akcję promocyjną, Dzięki niej użytkownicy mogą sugerować to, co Asystent powinien wiedzieć na temat fikcyjnego świata, który jest jedną z ikon polskiej fantastyki.

Więcej na temat samego konkursu można znaleźć w promocyjnym wideo na profilu "Wiedźmina" na Facebooku oraz regulaminie samej akcji (tutaj).

Takich akcji przydałoby się więcej, a najlepiej - jeszcze lepszych

"Wiedźmin" traktowany jest jako jeden z polskich towarów eksportowych, ale sama saga Sapkowskiego jest dziełem dość mocno zakorzenionym w świadomości Polaków. Stąd też aż prosi się, by Google i CD Projekt Red postarali się mocniej w przygotowywaniu akcji do promocji Asystenta.

Urozmaicone wypowiedzi, które nie są krótkimi notkami z Wikipedii, to trochę za mało jak na skalę popularności wiedźmińskiego świata. Pozostaje liczyć jedynie, że gigant w przyszłości rozbuduje ten dodatek do swojej sztucznej inteligencji.

Nie obraziłbym się, gdyby Asystent Google'a dowiedział się też o innych tytułach z polskiej fantastyki, w tym książkach Dukaja, Chmieleckiego, Ziemiańskiego czy Grzędowicza. No co, pomarzyć można...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)