Asystent Google po polsku: ja już mam, a Wy? [Ankieta]

Asystent Google po polsku: ja już mam, a Wy? [Ankieta]

Asystent Google po polsku: ja już mam, a Wy? [Ankieta]
Miron Nurski
17.01.2019 11:49, aktualizacja: 17.01.2019 13:06

16 stycznia, zgodnie z obietnicą, ruszyła pierwsza fala udostępnień polskiego Asystenta Google. Wirtualny pomocnik trafił też na mój telefon. A jak to wygląda u Was?

Asystent Google wreszcie pojawił się w Polsce. Gdy sprawdziłem telefon koło północy, już na mnie czekał. Z wpisów, które zalały media społecznościowe, wynika, że w tym czasie usługa pojawiła się na naprawdę wielu telefonach z Androidem. Być może nawet na większości.

Asystent zawitał też do polskiego Google Play

Aby korzystać z Asystenta nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Ale można.

Oficjalna apka, którą można pobrać z Google Play, to po prostu skrót wybudzający Asystenta. Jeśli komuś nie odpowiada konieczność przytrzymywania przycisku Home lub wypowiadania frazy "OK Google", warto ją zainstalować.

Aktywację Asystenta można spróbować przyspieszyć

Nawet jeśli Google przypisał już Asystenta do Waszych kont, telefony, z których korzystacie, mogą jeszcze o tym nie wiedzieć. Wszystko przez dane zapisane w pamięci podręcznej.

W takiej sytuacji pomocne może się okazać wyczyszczenie danych apki. W ustawieniach systemowych należy przejść do sekcji Aplikacje i odszukać program Google. W zakładce Pamięć znajdują się przyciski przywracające domyślne ustawienia apki.

Obraz

Nie jest to metoda 100-procentowa, bo nie ma pewności, czy Google zdążył już włączyć Asystenta po swojej stronie. Jeśli tak się jednak stało, po wyczyszczeniu danych może się pojawić nawet kilka godzin wcześniej niż bez grzebania w ustawieniach.

Użytkownicy iOS-u wciąż czekają

W przypadku Androida cały proces udostępniania Asystenta leży po stronie serwera. Usługa jest bowiem zintegrowana z aplikacją Google i wystarczy ją zdalnie aktywować.

Jeśli chodzi o iOS, sprawa jest z oczywistych względów bardziej skomplikowana. Asystent działa jako zewnętrzna apka, a ta - w chwili pisania tego tekstu - nie jest jeszcze dostępna w polskim App Storze.

Próbowałem się dowiedzieć, kiedy polski Asystent trafi na iOS. Niestety rodzimy oddział Google'a nie jest w stanie podać nawet przybliżonej daty z dokładnością do tygodnia.

Z doniesień na Twitterze (dzięki Mateusz!) wynika jednak, że można pobrać apkę z amerykańskiego App Store'a. Jeśli Google włączył język polski na danym koncie, będzie on działał także na iPhonie.

Macie już Asystenta? Dajcie znać w ankiecie

Jako że - w chwili publikacji tego tekstu - polskiego Asystenta nie ma jeszcze w App Storze, proszę, by w ankiecie wzięli udział użytkownicy Androida. Pozwoli to nam oszacować, u jakiego odsetka użytkowników wirtualny pomocnik jest już dostępny.

[polldaddy]10216055[/polldaddy]

Przypominam, że cały proces udostępniania Asystenta ma zająć kilka tygodni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)