Twój smartfon straci jedną funkcję. Google radzi, jak się bez niej obyć

Twój smartfon straci jedną funkcję. Google radzi, jak się bez niej obyć

Twój smartfon straci jedną funkcję. Google radzi, jak się bez niej obyć
Miron Nurski
03.03.2022 17:05, aktualizacja: 03.03.2022 18:16

Przegląd dnia niedługo ma zniknąć z Androida. To ostatnia namiastka Google Now.

Przypomnijmy, że w 2012 roku do Androida trafiła funkcja Google Now, która odpowiadała za kontekstowe dostarczanie informacji. Specjalne karty z danymi bazującymi na lokalizacji, porze dnia, wydarzeniach w kalendarzu, zawartości skrzynki e-mail czy preferencji sportowych pojawiały się po przytrzymaniu przycisku Home.

W roku 2016 miejsce Google Now zajął Asystent, którego działanie polega głównie na wykonywaniu poleceń głosowych. Jako że część osób tęskniła za kontekstowymi kartami, 2 lata później z Asystentem zintegrowana została funkcja Snapshot (w polskiej wersji Przegląd dnia), wyświetlająca informacje, których użytkownik może w danym momencie potrzebować. Jej dni są jednak podzielone.

Google zapowiada koniec funkcji Przegląd dnia w Asystencie i radzi, jak się bez niej obejść

Po wyświetleniu zakładki Przegląd dnia pojawia się komunikat, że "wkrótce" funkcja nie będzie już dostępna. Żadna precyzyjna data wyłączenia usługi jednak nie pada.

Obraz

Google informuje, że choć Asystent sam z siebie nie będzie już informować o wydarzeniach w kalendarzu, nadchodzących urodzinach, planowanych lotach i noclegach w hotelu, wynikach sportowych czy listach zakupów, o wszystkie te rzeczy można... go zapytać. Np. OK Google, co mam dziś w kalendarzu?" lub "OK Google, kiedy urodziny ma Jan Kowalski".

Firma nie precyzuje, dlaczego postanowiła wyłączyć jedyną pozostałość po Google Now, ale można się domyślić, że jej popularność była znikoma. W 2020 roku serwis Android Police zapytał swoich czytelników, czy korzystają z Przeglądu dnia. Blisko 2/3 ankietowanych odpowiedziało, że nie korzysta w ogóle, a 35 proc. nie było nawet świadomych, że taka funkcja istnieje.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)