AU Optronics już pracuje nad ekranem do nowego iPada mini

iPad i iPad mini (fot. apple.com)
iPad i iPad mini (fot. apple.com)
Tomasz Hamryszak

21.02.2013 08:00, aktual.: 21.02.2013 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z najczęściej wymienianych przez użytkowników wad iPada mini jest słaba rozdzielczość ekranu. Apple, który przyzwyczaił klientów do wysokiego współczynnika PPI (pikseli na cal), przedstawił mniejszą wersję tabletu, która pod tym względem nieco odbiegała od większego brata. Nowa generacja iPada mini będzie lepsza.

Plotki na temat iPada mini z ekranem Retina pojawiają się w Sieci regularnie od kilku miesięcy. Według serwisu UnwieredView nowy tablet Apple’a o przekątnej 7,9 cala będzie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, czyli tej samej co 9,7-calowa wersja. Za część produkcji ekranów dla iPadów mini z 2012 roku i tych, które firma pokaże w tym roku, odpowiada firma AU Optronics (ekrany AH-VA).

Wykorzystanie panelu Retina, który jest droższy od standardowych matryc LCD, będzie wiązało się także z użyciem mocniejszych diod LED podświetlających ekran, a to dodatkowo podniesie cenę produkcji sprzętu.

Stworzenie iPada mini pierwszej generacji to koszt około 188 dol. (16 GB WiFi), a z wyliczeń DigiTimes wynika, że w rezultacie cena produkcji nowego iPada może być wyższa o 30%. Apple zgodnie z tradycją stara się wprowadzać nowe modele w tej samej cenie, z jaką startowały urządzenia wcześniejszej generacji. Jeżeli plotki się potwierdzą, to firma stanie przed trudnym zadaniem utrzymania ceny nowego iPada mini, którego wyprodukowanie może być droższe niemal o 1/3 w porównaniu z pierwszą generacją.

Pozostałe parametry techniczne nowego iPada mini to czyste spekulacje. Nieoficjalnie mówi się o układzie Apple A5X z iPada trzeciej generacji oraz o 1 GB pamięci RAM. Jeżeli producent będzie chciał utrzymać niewysoką cenę wersji mini, to wątpliwe jest, aby wykorzystał nowy Apple A6. Nie ma także potwierdzonych danych na temat rynkowej premiery nowego iPada mini. Prawdopodobnie zadebiutuje on w połowie roku lub dopiero jesienią.

Źródło: UnwieredViewDigiTimes

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)