AutomateIt - dodaj Androidowi trochę wolnej woli

AutomateIt - dodaj Androidowi trochę wolnej woli
18.09.2011 20:47
fot. flickr.com/535375443
fot. flickr.com/535375443
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Wyobraź sobie, że twój telefon jest tak mądry, że po znalezieniu się w określonym miejscu automatycznie aktywuje tryb milczący. Albo samoistnie włącza moduł WiFi po podłączeniu do ładowarki. Lub, jeszcze lepiej, wysyłasz na niego SMS z określoną treścią, a on zaczyna odtwarzanie jakiejś piosenki. To nie jest odległa przyszłość telefonów. To aplikacja AutomateIt.

Jeżeli jesteś dość zorientowanym użytkownikiem Androida, to AutomateIt pewnie już od dłuższego czasu gości w twojej komórce. W przeciwnym wypadku, wszyscy nieuważni muszą szybko mogą nadrobić stratę i czym prędzej wyposażyć się w AutomateIt. Aplikacja jest świetna i faktycznie dodaje Androidowi nieco wolnej woli.

Dzięki ciągle rosnącej ilości dostępnych "aktywatorów", tzw. triggerów, można zaplanować dosłownie całą pracę telefonu. Jeżeli na przykład poziom naładowania baterii osiągnie pułap 30%, to telefon będzie mógł automatycznie zmniejszyć jasność ekranu lub dezaktywować odbiornik WiFi, aby nie zużywać niepotrzebnie energii.

Obecnie aplikacja reaguje na następujące akcje (ma do nich triggery): odebranie jakiegokolwiek SMS-a; odebranie SMS-a o konkretnej treści; osiągnięcie określonego poziomu naładowania baterii; stan Bluetootha; podłączenie urządzenia Bluetooth; przychodzące połączenie; podłączenie/odłączenie zestawu słuchawkowego; pojawienie się w określonej lokalizacji; podłączenie/odłączenie ładowarki; wygaszenie/podświetlenie ekranu; aktywacja/dezaktywacja WiFi; podłączenie do Sieci WiFi (obojętnie jakiej lub sprecyzowanej); bazowanie na godzinie; odebranie SMS-a od konkretnego kontaktu; podłączenie telefonu przez USB; aktywacja trybu samolotowego; podczepienie urządzenie do docka; wykonanie połączenia do określonego numeru; zmiana poziomu dźwięku; ustawienie akcji podczas uruchamiania urządzeniu.

Zaś na podstawie tych akcji, aplikacja pozwala wykonywać następujące czynności: wyświetlenie powiadomienia; odtworzenie dźwięku; zarządzanie Bluetoothem; aktywacja wybranego trybu dźwiękowego (cichy, wibracje, normalny); zarządzanie głośnikiem; zarządzanie głośnością urządzenia; zarządzanie WiFi; uruchamianie wybranej aplikacji; wywołanie wibracji; wyłączenie wybranej aplikacji; wyświetlenie home screena; zarządzanie trybem samolotowym/GPS-em, synchronizacją danych; zarządzanie dostępem do Internetu; zarządzanie jasnością ekranu; zarządzanie automatyczną rotacją; wybranie określonego numeru; wysłanie wiadomości do określonego numeru; wyłączenie telefonu.

Aplikację trzeba po prostu przetestować na własnej skórze. Pozwala ona wykonywać sporo różnych czynności na podstawie wielu akcji. Co więcej, tylko nieliczne jej procesy wymagają roota. AutomateIt dostępna jest za darmo w Markecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)