Akcesoria firm trzecich będą mocną stroną Galaxy S6?

Akcesoria firm trzecich będą mocną stroną Galaxy S6?

Akcesoria firm trzecich będą mocną stroną Galaxy S6?
Źródło zdjęć: © ubergizmo.com
Łukasz Skałba
10.02.2015 16:25, aktualizacja: 10.02.2015 17:25

Samsung Galaxy S6 z pewnością będzie ciekawym urządzeniem - jak się okazuje - także ze względu na planowane akcesoria. Podobno firma będzie autoryzować nie tylko swoje akcesoria, ale także innych wybranych marek. Czy tysiące tanich podróbek i zamienników zniknie ze sklepowych półek?

Według przecieków, Samsung zamierza wprowadzić wraz z nowym flagowcem całą masę różnych nakładek, etui i obudów. Jednakże mowa tu nie tylko o zwykłych ochronnych pokrowcach czy obudowie z dodatkowym akumulatorkiem. Przykładowo będziemy mogli dokupić drugi, doczepiany ekran - monochromatyczny e-ink, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących czytać elektroniczne wydania książek. Dzięki takiemu dodatkowi zarówno oczy jak i bateria będą o wiele mniej obciążone.

Obraz
© valuewalk.com

Jeśli z kolei bardziej od czytania lubicie fotografować, Samsung zaoferuje Wam klapkę przeznaczoną do podłączenia zewnętrznych obiektywów i dodatków fotograficznych. Dla tych, co dbają o zdrowy tryb życia, producent zaprojektował ponoć klapkę, która zmierzy poziom cukru we krwi. Wszystkie dane będą automatycznie wysyłane do naszego lekarza, a odpowiednia aplikacja przypomni nam o badaniach. Galaxy S6 ma też umożliwiać bezpośrednie łączenie się z różnymi maszynami sportowymi na siłowni - będzie pełnił rolę osobistego trenera.

Brzmi ciekawie, a fakt, że producenci myślą o czymś innym niż tylko klapka do indukcyjnego ładowania cieszy. Myślę, że wiele osób skorzysta z oferty Samsunga, gdyż (jeśli plotki się potwierdzą) będzie ona bardzo bardzo zróżnicowana. Skorzystają na tym użytkownicy, ale przede wszystkim producent, który będzie miał dodatkowy przychód z autoryzowanych akcesoriów. No właśnie - autoryzowanych...

Samsung już od jakiegoś czasu umieszcza w swoich urządzeniach i akcesoriach specjalne elektroniczny chipy, których zadaniem jest sprawdzanie, czy dane akcesorium jest oryginalne. Mówi się jednak, że tym razem będą one umieszczane nie tylko w produktach Samsunga, ale i w akcesoriach firm trzecich współpracujących z producentem. Samsung zwiększy w ten sposób sprzedaż "oryginalnych" akcesoriów, a użytkownicy będą mieli pewność, co kupują. Można też mieć nadzieję, że nieoficjalne akcesoria nie przysporzą konsumentom więcej problemów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)