Avocado w Plusie - operacje finansowe przez... SMS!

Avocado - przelewy SMS (fot.: m-avocado.pl)
Avocado - przelewy SMS (fot.: m-avocado.pl)
Kira Czarczyńska

08.01.2012 20:00, aktual.: 08.01.2012 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klienci Plusa, korzystający jednocześnie z innowacyjnego konta bankowego Avocado, jako pierwsi w Polsce mogą wykonywać proste operacje finansowe za pomocą SMS-ów. Pozwala im na to numer telefonu komórkowego z rachunkiem bankowym.

Przelewy SMS umożliwiają szybkie i łatwe przesłanie pieniędzy wybranemu odbiorcy. Nie trzeba ani logować się na stronie banku, ani korzystać z żadnych przeznaczonych do obsługi konta aplikacji, ani nawet... znać numeru konta bankowego odbiorcy. Połączenia rachunku z telefonem komórkowym sprawia, że wystarczy w zupełności znajomość numeru osoby, do której mają trafić pieniądze.

Zlecenie przelewu można wykonać zarówno do osób posiadających pakiet Avocado, jak i tych, które go jeszcze nie mają, a nawet do tych, które nie są użytkownikami komórek w sieci Plus.

Otrzymane pieniądze można:

  • wykorzystać do zakupów w Internecie,
  • przelać na inne konto,
  • wypłacić - na przykład w bankomacie.

Niewątpliwie jest to znacznie wygodniejsze nie tylko niż tradycyjne sposoby obsługi konta, ale nawet niż bankowość elektroniczna.

Na czym polegają przelewy SMS?

Korzystanie z tej usługi możliwe jest w dwóch wariantach:

  • przez i do osoby mającej pakiet Avocado numer telefonu powiązany z kontem bieżącym Avocado;
  • przez i do osoby nie mającej pakietu Avocado również spoza sieci komórkowej Plus (numer telefonu powiązany z rachunkiem technicznym karty prepaid internetowej).

Najłatwiej oczywiście można wykonać przelew za pomocą wiadomości SMS w tej pierwszej wersji - kiedy zlecający i odbierający korzysta z pakietu Avocado. Wygląda to wówczas tak jak na poniższym schemacie:

Avocado - przelew SMS od i do osoby posiadającej pakiet (fot.: m-avocado.pl)
Avocado - przelew SMS od i do osoby posiadającej pakiet (fot.: m-avocado.pl)

Wykonanie przelewu do osoby nie mającej pakietu Avocado jest trochę bardziej skomplikowane - wymaga założenia konta tymczasowego przez odbierającego przelew. Jeśli spodoba nam się ta funkcjonalność, można oczywiście założyć później już normalne konto.

Szczegóły usługi: m-avocado.pl

Avocado to konto bankowe z kartą płatniczą i usługami bankowości elektronicznej w Banku Zachodnim WBK . Usługa przeznaczona jest specjalnie dla klientów indywidualnych Plusa i pozwala obniżyć rachunki za telefon w sieci tego operatora.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)