Awaria Asystenta Google. Fala negatywnych komentarzy w Sklepie Play

Awaria Asystenta Google. Fala negatywnych komentarzy w Sklepie Play01.06.2022 12:11
Awaria Asystenta Google. Fala negatywnych komentarzy w Sklepie Play

Asystent Google nie działa? Nie tylko u ciebie.

Aktualizacja

Wielu użytkowników Androida skarży się na brak możliwości korzystania z Asystenta Google. Problem dostrzegłem także u siebie.

Asystent Google nie działa

Każda próba uruchomienia Asystenta kończy się u mnie wyświetleniem komunikatu o konieczności zaktualizowania aplikacji Google. Po przejściu do Sklepu Play okazuje się jednak, że aktualizacji przeprowadzić się nie da, bo najnowsza wersja jest już zainstalowana.

413169708196851046

Asystent Google nie działa u wielu użytkowników. W Sklepie Play pojawiły się przynajmniej dziesiątki negatywnych ocen, których autorzy wskazują na ten sam problem.

413169708196982118

Jako że lista potencjalnych zastosowań Asystenta jest bardzo długa, dla niektórych użytkowników jego awaria to poważny problem. Jedna z użytkowniczek wspomina, że używała tej aplikacji do tłumaczenia rozmów za granicą.

413169708197113190

Sprawdziłem Asystenta na dwóch testowych telefonach i na jednym nie działa wcale, ale na drugim żadnego problemu nie ma. W obu przypadkach wersja Androida i aplikacji jest ta sama.

Wbrew temu, co sugeruje wspomniany komunikat, problem zdaje się nie mieć związku z wersją aplikacji. Najnowsza aktualizacja datowana jest na 27 maja, a pierwsze komentarze wskazujące na problemy z działaniem Asystenta pojawiły się dopiero 29 maja. Co więcej, gdy pierwszy raz ujrzałem komunikat o konieczności przeprowadzenia aktualizacji, miałem jeszcze zainstalowaną poprzednią wersję, która dotychczas działała prawidłowo. Uaktualnienie nic nie dało.

Ponad trzy godziny przed publikacją artykułu wysłałem do Google'a zapytanie na temat przyczyny i przewidywanego terminu rozwiązania problemów w Asystentem. Gdy otrzymam odpowiedź, tekst zostanie zaktualizowany.

Zobacz także:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)