Axis - przeglądarka dla iOS firmy Yahoo!

Axis - przeglądarka dla iOS firmy Yahoo!
Krystian Bezdzietny

27.05.2012 08:44, aktual.: 27.05.2012 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu w App Store pojawiła się przeglądarka internetowa dawnego giganta wyszukiwarkowego Yahoo o nazwie Axis. Koncern wydał zarówno wersję desktopową, jak i dla iOS - osobną dla iPhone'ów, iPodów touch oraz iPadów. Jak się sprawuje mobilny Axis?

Na pierwszy rzut oka aplikacja, przynajmniej na iPhonie 4, prezentuje się i sprawuje całkiem przyzwoicie. Axis, jako że jest produktem pochodzącym od wyszukiwarkowego koncernu, ma zintegrowany pasek adresu z paskiem wyszukiwarki. I choć takie zastosowanie jest całkiem fajne, wyniki wyszukiwań pozostawiają wiele do życzenia.

Aplikacja umożliwia synchronizację ze swoją desktopową wersją, jednak aby mieć taką możliwość, trzeba się zalogować (zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym) na konto Yahoo. Panel ustawień Axis jest bardzo minimalistyczny, być może aż za bardzo. Jest np. opcja wyświetlania stron nie jako iPhone, ale też jako iPad czy pod postacią desktopową. Istnieje także możliwość korzystania z przeglądarki w trybie prywatnym.

Jak wspomniałem wcześniej, wizualnie aplikacja jest naprawdę fajnie zrobiona, być może za sprawą czarnych elementów interfejsu, które na iOS-ie zawsze się ładnie prezentują. Można by się nieco przyczepić do płynności w trakcie przeglądania stron internetowych (powiększanie obrazu, przesuwanie itd.), ale być może jest to tylko moje odczucie.

Yahoo! Axis, niestety, na razie dostępny jest wyłącznie w amerykańskim oddziale App Store'a. Na 1142 wszystkich ocen, aż 839 z nich to oceny 5-gwiazdkowe, więc użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego produktu. Jeżeli więc ktoś ma konto iTunes Store zarejestrowane na amerykański rynek, to warto przetestować Axis. Aplikacja dostępna jest całkowicie za darmo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)