Aż 4 nowe modele Nokia Lumia na MWC 2013?

Aż 4 nowe modele Nokia Lumia na MWC 2013?18.02.2013 11:00
Koncept aluminiowej Nokii Catwalk (fot. mynokiablog.com)
Koncept aluminiowej Nokii Catwalk (fot. mynokiablog.com)
Tomasz Hamryszak

Na początku lutego pisałem o przeciekach dotyczących nowych Lumii, które mają zadebiutować na MWC 2013. Na tydzień przed targami, w Sieci pojawiły się nowe informacje na temat premiery kolejnych fińskich Windows Phone'ów.

We wcześniejszym wpisie wspominałem o możliwości pojawienia się 3 lub nawet 5 smartfonów Nokii na konferencji organizowanej w przeddzień targów MWC. Teraz nowe światło rzuca wpis opublikowany na Twitterze przez właściciela serwisu AdDuplex, który jest odpowiedzialny za reklamy w aplikacjach dla Windows Phone. Alan Mendelevich informuje, że w przyszłym tygodniu mogą pojawić się nawet cztery nowe Lumie:

Pierwsze dwie z nich są już większości dobrze znane. Pod oznaczeniem RM-914 skrywa się model Lumia 520, który ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. W wyposażeniu znajdzie się również 4-calowy ekran WVGA oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć kartami microSD. Na pokładzie Lumii 520 znajdzie się aparat 5 Mpix. Model natomiast nie będzie wyposażony w przednią kamerę wideopołączeń.

Modelem nieco wyższym (RM-885) jest Lumia 720 wykorzystująca ten sam układ i podobną ilość pamięci RAM. Według plotek 720 wyróżniać się będzie natomiast 4,3-calowym ekranem, aparatem o rozdzielczości 6 Mpix i przednią kamerę wideopołączeń.

Oficjalne nazwy pozostałych dwóch modeli nie są niestety znane. Urządzenia zostały określone przez właściciela AdDuplexa jako RM-860 oraz RM-887. Nazwy te nie zostały jednak wyssane z palca, a ich obecność potwierdza także raport znajdujący się na stronach serwisu Occasional Gamer:

Nokia RM-860 | fot. occasionalgamer.com
Nokia RM-860 | fot. occasionalgamer.com
Nokia RM-887 | fot. occasionalgamer.com
Nokia RM-887 | fot. occasionalgamer.com

Informacje na zamieszczonych grafikach sugerują ponadto, na jaki rynek skierowane będą wspomniane modele. Smartfon o oznaczeniu RM-860 przeznaczony będzie na rynek amerykański, co zdaje się potwierdzać wcześniejsze doniesienia na temat zbliżającej się premiery Lumii przygotowanej dla sieci Verizon. RM-887 według informacji z serwisu Occasional Gamer może być może być modelem skierowanym na rynek azjatycki. Nie wyklucza to jednak możliwości pojawienia się na MWC wersji międzynarodowych tych modeli.

Czego powinniśmy się spodziewać? Serwis PhoneArena sugeruje, że pod tymi nazwami ukrywają się modele znane jako Catwalk oraz EOS. Dla przypomnienia napiszę, że wcześniejsze doniesienia mówiły o Catwalku, jako lżejszym i cieńszym odpowiedniku Lumii 920 umieszczonym w aluminiowej obudowie. Smartfon skrywający się pod oznaczeniem EOS ma być wyposażony w 41-megapikselowa matrycę z PureView oraz optyczna stabilizację obrazu.

Są to niestety jedynie plotki dotyczące nowych Lumii. Czy okażą się one prawdziwe? Przekonamy się dopiero w przeddzień targów MWC, czyli 24 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)