Babylon Tower – układanka w trójwymiarze

Babylon Tower – układanka w trójwymiarze
Zbigniew Kowal

29.05.2010 06:14, aktual.: 29.05.2010 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobrych i ciekawych produkcji w App Store nie brakuje. Zresztą co ciekawsze staramy się Wam na Applemanii prezentować. Czasami sięgamy po pozycje mało znane, ale z pewnością są to produkcje godne uwagi. Dzisiaj mamy coś dla miłośników Bejeweled’a.

Dobrych i ciekawych produkcji w App Store nie brakuje. Zresztą co ciekawsze staramy się Wam na Applemanii prezentować. Czasami sięgamy po pozycje mało znane, ale z pewnością są to produkcje godne uwagi. Dzisiaj mamy coś dla miłośników Bejeweled’a.

Babylon Tower to najnowsza produkcja firmy CodeExotics. O jej walorach mogliście ostatnio przekonać się w jednym z naszych App Quizów w których rozdaliśmy aż 9 kodów na tę aplikację. Dzisiaj wywiązujemy się z umowy i prezentujemy grę nieco szerzej całej społeczności Applemaniaków.

Zasady gry są bardzo proste i dobrze znane wszystkim miłośnikom tego typu układanek. Łączymy ze sobą w trójki kamienne klocki. Linię układamy w pionie, poziomie lub ukosie – zupełny standard. To co jednak wyróżnią Babylon Tower od wspomnianego Bejeweled’a, to trójwymiarowa grafika. Spójrzcie na poniższy trailer, aby poczuć z czym to się je:

Babylon Tower

Fabuła również nie jest skomplikowana. Ludzie starają się zbudować wierzę Babel. Bóg naturalnie nie chce do tego dopuścić. My jako wysłannicy stwórcy staramy się temu zapobiec. Innymi słowy, nie budujemy tej wieży, tylko staramy się ją zburzyć poprzez łączenie ze sobą klocków.

Głowna kampania (jeśli dobrze policzyłem) składa się z 37 plansz rozgrywanych w trzech różnych sceneriach: starożytna Babilonia, tereny Majów oraz mrożona północ.  Dzięki takiemu zabiegowi, klocki jak i tło podczas gry co nieco się od siebie różnią.

Obraz

Oprawa muzyczna stoi na bardzo wysokim poziomie. Klimatyczne dźwięki dla każdej kultury potrafią naprawdę pomóc w przeniknięciu do gry. Sterowanie również nie nastręcza większych trudności. Jedynym niedociągnięciem może być długość samej gry oraz fakt, że kosztuje blisko 4 dolary amerykańskie. Nie mniej jednak, jeśli lubisz gry tego typu, to Babylon Tower powinien wydać ci się atrakcyjny. Na dniach powinna pojawić się również wersja na iPada.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)