Babypod to waginalny głośnik dla płodów. Czy młodym matkom taki gadżet się spodoba?

Babypod to waginalny głośnik dla płodów. Czy młodym matkom taki gadżet się spodoba?

Kobieta w ciąży i muzyka
Kobieta w ciąży i muzyka
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
02.01.2016 14:02, aktualizacja: 02.01.2016 15:30

Wiele jest produktów na rynku, których sensu nie mogę zrozumieć i jednym z nich jest Babypod. Zupełnie inaczej mogą na to akcesorium spojrzeć kobiety w ciąży, które chciałaby puszczać swoim nienarodzonym dzieciom muzykę i postanowiłem je o to zapytać.

Jak możecie się domyślać nie jestem młodą mamą, ani nawet rodzicem, więc wiele produktów przeznaczonych dla dzieci jest dla mnie dziwnych. Podobnie jest z Babypodem, czyli głośnikiem dla kobiet w ciąży, który umieszcza się w ciele podobnie jak tampon. Wiele wyjaśnia film promocyjny:

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Marquès, płody słyszą dźwięki już w 16 tygodniu swojego życia. Ponadto według wielu lekarzy i badaczy muzyka jest dobrym stymulantem, który wpływa na przyszłe zdolności językowe, komunikacyjne oraz koordynację ruchową. Dlatego właśnie wiele kobiet puszcza swoim dzieciom muzykę, przystawiając słuchawki do brzucha. Niestety według badań przytoczonych przed firmę stojącą za tym głośnikiem płody nie słyszą takich dźwięków. Dopiero Babypod może mieć na nie pozytywny wpływ, co zostało naukowo udowodnione.

Jak wspomniałem specjalny "waginalny głośnik" umieszcza się tak jak tampon, podłącza się go do smartfona i potem puszcza dziecku muzykę. Na razie dostępna jest aplikacja na Androida, ale trwają już prace nad wersjami przeznaczonymi dla użytkowników systemów iOS oraz Windows.

Babypod
Babypod© babypod.net

Nie za bardzo rozumiem sens istnienia takiego gadżetu, ale postanowiłem zapytać się trzech koleżanek, które są młodymi matkami. Gdy opowiedziałem im o tym produkcie to każda z nich powiedziała, że za nic nie chciałaby z niego korzystać. Jednocześnie dodały, że zapewne znajdą się kobiety, dla których będzie to ciekawe akcesorium. Firma prawdopodobnie wyjdzie na swoim sprzedając ten gadżet, szczególnie że można zamówić go na całym świecie. Jeśli jesteście zainteresowani (zainteresowane) to możecie kupić Babypoda na stronie producenta. Jego polska cena wynosi 530,91 złotych, a przesyłka jest darmowa.

Co ciekawe, odbył się już pierwszy koncert na świecie dla płodów, który był transmitowany przez Babypoda. Śpiewała Soraya Arnelas i możecie zobaczyć to poniżej:

INSTITUT MARQUÈS - Soraya Arnelas' Christmas concert for future babies via the Babypod®.

Źródło: babypod.net via engadget.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)