Bądź eko z aplikacją Taxity

Bądź eko z aplikacją Taxity
Zbyszek Kowal

20.09.2011 05:55, aktual.: 20.09.2011 07:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co to znaczy być eko? To zaspokajać swoje potrzeby, mając na względzie ochronę środowiska oraz uwzględniając ekonomiczny aspekt funkcjonowania. Dla twórców Taxity dbałość o środowisko jest bardzo istotnym elementem życia i współczesnego świata. Dlatego też zrodził się w ich głowach pomysł ekoulotki.

To całkowicie nowatorska usługa, która do tej pory nie funkcjonowała na rynku lokali dowożących jedzenie na telefon. W dobie szeroko pojętego rozwoju mobilnej telefonii komórkowej, a w szczególności smartfonów, twórcy Taxity pomyśleli, że te zaawansowane urządzenia mogą mieć swój wkład w ochronę środowiska.

Przykład ulotki wewnątrz aplikacji
Przykład ulotki wewnątrz aplikacji

Pomysł jest prosty. Każdy właściciel restauracji, baru czy innego typu lokalu gastronomicznego zamiast drukować tony ulotek z ofertą, może umieścić w aplikacji na telefony komórkowe ulotkę z menu swojego lokalu - w wersji elektronicznej. Szybko, bezpłatnie, wygodnie dla siebie i klienta.

Zmniejsza się w ten sposób niepotrzebną wycinkę drzew i bezużyteczne tony papieru, przeznaczane na druk kolorowych ulotek, które potem “fruwają” po ulicach i podwórkach, w parkach i skwerach, psując nam widok i zaśmiecając nasze otoczenie. Dość już mamy zapychania naszych skrzynek listowych niezliczonymi ilościami ulotek, to ingerencja w naszą prywatność, której często sobie nie życzymy.

Taxity może sprawić, że kolorowe ulotki przestaną być zmorą i że będą trafiały do faktycznie nimi zainteresowanych osób. Aktualnie w Taxity są już 183 lokale z 280 stronami ulotek. Aplikacja Taxity jest bezpłatna. Można ją znaleźć w Android Markecie lub Apple App Store.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)