Baldur's Gate Enhanced Edition w końcu na Androida. Czekaliśmy 15 miesięcy!

Baldur's Gate Enhanced Edition w końcu na Androida. Czekaliśmy 15 miesięcy!
Zbigniew Kowal

22.04.2014 07:43, aktual.: 22.04.2014 10:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani Androida musieli czekać aż 15 miesięcy na premierę Baldur's Gate Enhanced Edition w Google Play. Tak długo trwały bowiem prace nad przeniesieniem kieszonkowej odsłony tej legendarny gry z platformy Apple’a. Niestety, długiego oczekiwania nie zrekompensowano niską ceną czy specjalnymi dodatkami.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Baldur's Gate Enhanced Edition, to odsyłam Was do mojej minirecenzji. Znajdziecie w niej szczegółowe informacje na temat tego, jak gra wygląda i czy warto ją kupić. Dla przypomnienia: odsłona Enhanced Edition zawiera wersję podstawową oraz dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Obraz

Dzięki mikropłatnościom można dokupić nową przygodę, Kręgi Podmroku, powiązaną z nowymi bohaterami. W grze są także nowe twarze: mnich Rasaad yn Bashir, czarodziejka Neera oraz Dorn Il-Khan, upadły paladyn. Co ciekawe, Khan ma specjalny zestaw do tworzenia zbroi zła.

Twórcy zdecydowali się na wykorzystanie kilku klas postaci z Baldur’s Gate 2. Dzięki temu możliwości tworzenia własnego bohatera są znacznie większe niż w oryginale. Ktoś policzył, że w Enhanced Edition pojawiło się ponad 400 pomniejszych usprawnień w stosunku do klasycznej odsłony.

Baldur's Gate: Enhanced Edition Gameplay Trailer

W grudniu 2012 roku za Baldur's Gate Enhanced Edition użytkownicy iOS musieli zapłacić blisko 10 dolarów. Później cena gry spadła o 50%. Po 15 miesiącach Beamdog żąda od fanów Androida również 10 dolarów! Moim zdaniem upadli na głowę, ale decyzja o pobraniu należy oczywiście do Was.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)