Baldur's Gate II: Enhanced Edition już w App Store. Czy legendarna gra RPG podbije świat?

Baldur's Gate II: Enhanced Edition już w App Store. Czy legendarna gra RPG podbije świat?

Baldur's Gate II: Enhanced Edition już w App Store. Czy legendarna gra RPG podbije świat?
Zbigniew Kowal
16.01.2014 19:52, aktualizacja: 17.01.2014 11:13

Gdy ktoś pyta mnie o ulubioną grę RPG, zawsze odpowiadam: Baldur’s Gate II. Dla niektórych jest to tytuł obcy, nie każdy bowiem miał okazję zagrać w kultowe dzieło Bioware. Można łatwo przekonać się o jego zaletach, pobierając Enhanced Edition z App Store. Szkoda tylko, że cena jest kosmiczna.

Studio Beamdog przez 14 miesięcy starało się o licencję na wydanie BG na urządzenia mobilne. W końcu umowę udało się dopiąć, a po kilku miesiącach pracy świat mógł delektować się pierwszą odsłoną Baldurs Gate na iPadzie. Tytuł pozostawiał jednak wiele do życzenia, więc studio musiało jednocześnie pracować nad poprawkami i drugą odsłoną gry.

W międzyczasie pojawiły się kolejne spory licencyjne, przez które premiera sequela na rynku była zagrożona. Na szczęście po raz kolejny udało się studiu Beamdog rozwiązać sprawę. W efekcie od wczoraj świat może podziwiać Baldur's Gate II: Enhanced Edition. Czy warto pobrać?

Obraz

Wersja Enhanced Edition to odświeżone wydanie drugiej odsłony kultowej gry RPG. Wraz z podstawową kampanią Cienie Amn otrzymujemy również dodatek Tron Bahaala oraz kilka pomniejszych scenariuszy z Black Pits II na czele. Oprawa audiowizualna także jest lepsza niż w oryginale. Do rozgrywki wprowadzono szereg usprawnień i rozszerzeń, aby urozmaicić zabawę.

Dla tych, którzy nie grali w BG, kilka słów wyjaśnienia. Produkcja Beamdong jest klasyczną grą RPG z mechaniką zabawy zaprojektowaną na podstawie znanego systemu Dungeons & Dragons. Zabawa polega na walce (system aktywnej pauzy) oraz rozwijaniu statystyk sześcioosobowej drużyny. Do wykonania czeka mnóstwo misji pobocznych. Część druga jest bardziej rozbudowana od jedynki, a liczba wątków i interakcji między bohaterami może przyprawić o zawrót głowy.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition Gameplay Trailer

Co najważniejsze, twórcy dostosowali grę (podobno lepiej niż część pierwszą) do dotykowego ekranu iPada. Ciekawostką jest również zastosowanie trybu widescreen, który powstał przy użyciu oryginalnych artworków z oryginału. Całość uzupełniono o funkcje wieloosobowe ułatwiające znalezienie graczy do zabawy on-line.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition nie zmienia podstawowych reguł zabawy, ale wprowadza nowości w postaci misji, przedmiotów, miejsc oraz postaci. To dobry powód, aby sięgnąć po grę, nawet jeśli miało się do czynienia z oryginałem. Niestety, koszt jej pobrania z App Store to 15 dol. Moim zdaniem lepiej poczekać, aż cena spadnie co najmniej o połowę, jak było w przypadku części pierwszej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)