Ballmer: sprzedaż słuchawek z WP7 rozczarowuje

Ballmer: sprzedaż słuchawek z WP7 rozczarowuje

Prezes Microsoftu wciąż nie wątpi w sukces WP7 (fot. mywindowsphone.com)
Prezes Microsoftu wciąż nie wątpi w sukces WP7 (fot. mywindowsphone.com)
Kamil Homziak
15.09.2011 15:30, aktualizacja: 15.09.2011 17:30

Wszyscy oczekują premiery mobilnych okienek w wersji Mango, tymczasem prezes Microsoftu Steve Ballmer przyznaje, że sprzedaż słuchawek z Windows Phone 7 rozczarowuje, lecz wkrótce powinna się poprawić. Mocno wierzy także w sojusz z Nokią.

Po roku od premiery siódmej wersji Windowsa dla telefonów, producenci smartfonów w niego wyposażonych znaleźli mniej nabywców niż prognozował Microsoft, co przełożyło się na drobne, acz stabilne spadki udziałów w ostatnich kwartałach. Lada chwila poprawę w tej kwestii ma przynieść premiera WP7 w wersji Mango z dodanymi funkcjami multitaskingu, integracji z Twitterem i komunikatorami internetowymi, wsparciem dla frontowej kamery wideo oraz ulepszonym Internet Explorerem.

Jednocześnie, Ballmer przyznaje, że celem jego firmy nie było odebranie klientów iPhone'owi czy Androidowi, lecz stworzenie alternatywy dla użytkowników, którzy nie są zadowoleni z obu wymienionych wcześniej platform. Twierdzi on też, że umożliwienie Nokii dokonywania poważnych modyfikacji w systemie było dobrą decyzją, gdyż gałąź smartfonów z Windowsem będzie dla fińskiego koncernu kluczowa, podczas gdy dla Samsung, LG czy HTC jest jedynie kolejną, mniej dochodową odnogą, pozostającą choćby za lepiej sprzedającym się Androidem. To akurat prawda i pozostaje mieć nadzieje, że telefony Nokii z WP7 będą naprawdę udane i zapobiegną dalszej utracie rynkowych udziałów tak przez Microsoft, jak i samą Nokię.

Źródło: Electronist

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)