Bateria w iPhonie 4S podejrzanie szybko się rozładowuje? Oto powód!

fot. Apple
fot. Apple
Krystian Bezdzietny

01.11.2011 13:48, aktual.: 01.11.2011 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektórzy użytkownicy najnowszych iPhone'ów 4S zaczęli się skarżyć na długość pracy baterii - jest ona zdecydowanie za krótka. Jednak już wiadomo co jest przyczyną szybkiego rozładowywania się 4S-a. To GPS.

Nie tyle sam odbiornik GPS jest tutaj solą w oku, a pewna funkcja systemowa, która z niego korzysta. W ustawieniach iPhone'a, następnie zakładce Usługi lokalizacji i Usługi systemowe jest funkcja Ust. strefy czasowej. To opcja, dzięki której iPhone, na podstawie lokalizacji geograficznej, określa strefę czasowa, w której się znajdujesz. Teoretycznie, urządzenie raz pobierze żądane informacje i są one zapisywane. W iPhonie 4S lokalizacja dla tej funkcji jest cały czas sprawdzana, co powoduje niemałe zużycie energii.

Przedstawiciele Apple'a jeszcze nie wypowiedzieli się w kwestii tego błędu, ale można się spodziewać, że koncern w niedługim czasie udostępni aktualizację oprogramowania, która problem z identyfikacja strefy czasowej naprawi. Do tego czasu, jeżeli będziesz potrzebował skorzystać funkcji automatycznej identyfikacji strefy czasowej, aktywuj ją tylko na chwilę po zmianie strefy, aby nie narażać iPhone'a na niepotrzebne zużycie energii.

Źródło: cydiahelp

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)