Battlefield 3: Aftershock nie wróci już do App Store

Battlefield 3: Aftershock nie wróci już do App Store

Battlefield 3: Aftershock nie wróci już do App Store
Zbyszek Kowal
05.03.2012 07:47, aktualizacja: 05.03.2012 08:47

Nie każda aplikacja opublikowana w sklepie Apple’a zostaje tam na zawsze. Bardzo często developerzy usuwają swoje gry po kilku miesiącach ich bytności w App Store. Jednak w przypadku takiego producenta jak EA oraz takiego tytułu jak  Battlefield 3: Aftershock sprawa wydaje się dziwna.

Prawie miesiąc temu Electronic Arts opublikował w App Store Battlefield 3: Aftershock - grę, która pierwotnie miała mieć tryb single player, ale w ostateczności trafiła do sklepu Apple’a jako produkt wyłącznie z trybem multi. W wielu krajach (w tym w Polsce) gra nie trafiła w ogóle do sprzedaży, a po tygodniu zniknęła z App Store.

Obraz

Powód jest dość poważny. Na grę spadła lawina krytyki. Jednogwiazdkowe oceny w App Store oraz setki e-maili do producenta załatwiły sprawę. Gra została usunięta ze sklepu do odwołania. Jak się jednak okazuje, nie będzie planowanych poprawek. EA definitywnie zawiesiło pracę nad Battlefield 3: Aftershock dla iOS, publikując poniższe oświadczenie.

In the interest of bringing consumers only the highest level of quality mobile entertainment, EA Mobile has decided to suspend development and support of Battlefield 3: Aftershock and refocus its resources on other titles. The Aftershock servers will be live through March 31st, 2012, and customers who have already downloaded the game can continue to play until then.

Innymi słowy, jakość gry była tak słaba, że nie dało się jej sensownie poprawić. Nie chcąc narażać na szwank wizerunku firmy, ludzi odpowiedzialnych za słabą grę przesunięto do innych projektów. Serwery dla rozgrywki sieciowej będą utrzymywane tylko do końca miesiąca.

Na szczęście jedyne, co na całym zamieszaniu z Aftershock stracili gracze, to własny czas. Gra była do pobrania za darmo i nie zawierała w sobie systemu mikrotransakcji. Zatem o stratach finansowych nie może być mowy. To jednak dziwne, że tak duża i profesjonalna firma wypuściła na rynek niedopracowany produkt, czyż nie?

Źródło: TouchArcade

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)