Battlefield 4 na iPadzie? Jest na to duża szansa!

Battlefield 4 na iPadzie? Jest na to duża szansa!

Battlefield 4 na iPadzie? Jest na to duża szansa!
Zbigniew Kowal
06.11.2014 18:37, aktualizacja: 06.11.2014 19:37

Wiele firm zajmujących się produkcją gier zastanawiało się nad przeniesieniem swoich produkcji PC lub konsolowych na urządzenia mobilne. Naturalnie nie każdy produkt nadaje się do portowania, ale możliwość dotarcia do milionów użytkowników kusi bardzo wielu. Być może nawet da się zagrać w Battlefielda 4 na iPadzie !

Ekipa Frostbite nie skupia się tylko na produkcji kolejnych gier z serii Battlefield na konsole oraz komputery. Studio stawia sobie również ambitne zadania uruchomienia swoich produkcji na tabletach. Największym osiągnięciem w tym zakresie okazało się stworzenie mocnego tech dema Battlefielda 4 który pracuje pod iOS’em.

Do tej pory sporym wyzwaniem dla twórców, była obsługa wielu dynamicznych funkcji w grach tego typu. Symulacja zniszczeń lub obsługa ruchomych źródeł światła wymagała sporej wydajności, niezbędnej do stworzenia bogatego w detale świata gry. Na przeszkodzie stawały ograniczenia sprzętowe, które wymuszały zastosowanie mniejszej liczby obiektów lub szukania oszczędności w uproszczonych schematach.

Obraz

Kristoffer Benjaminsson z Frostbite twierdzi jednak, że dzięki zaprezentowanej przez Apple technologii Metal, wspomniane ograniczenia zniknęły. Wraz z pojawianiem się naprawdę mocnych sprzętowo tabletów, można wyświetlać sporą liczbę obiektów przy zachowaniu najwyższych ustawień graficznych.

Dołączone do wpisu obrazki pochodzą z tech dema Battlefielda 4 uruchomionego na iPadzie. Na razie jest to jednak tylko test samego silnika gry. Przed twórcami daleka droga do zaoferowania pełnej gry fanom urządzeń mobilnych. Nie mniej jednak, pierwszy krok został już uczyniony i jak zapewniają twórcy, prace nadal trwają.

Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych rezultatów. To wspaniałe uczucie móc przenieść grę z jednego systemu na drugi i zobaczyć że działa. Pomimo że sporo rzeczy trzeba zoptymalizować, to jesteśmy zaskoczeni wydajnością którą oferuje nam sprzęt mobilny - Kristoffer Benjaminsson, Product Owner Mobile, Frostbite Stockholm

Warto dodać, że nie jest to pierwsze podejście Frostbite do rynku gier mobilnych. Studio wydało już bowiem aplikację wspomagającą zabawę w Battlefielda 4. Silnik graficzny tej firmy został użyty także podczas tegorocznej konferencji Apple, na której zaprezentowano grę Plants vs. Zombies: Garden Warfare uruchomioną na iPadzie Air.

Czy rzeczywiście doczekamy się w przyszłości bezpośredniego portu Battlefield 4 na urządzenia mobilne trudno powiedzieć, ale fajnie że twórcy gier konsolowych badają możliwości tabletów. Ja natomiast nie miałbym nic przeciwko, gdyby kilka starszych gier z serii Battlefield pojawiło się w sklepie Apple’a. Chętnie zapłaciłbym nawet kilkanaście euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)