Baza danych w telefonie

Strona głównaBaza danych w telefonie
17.04.2009 05:28
Easy-DB - baza danych w telefonie z Windows Mobile.
Easy-DB - baza danych w telefonie z Windows Mobile.
Paweł Wolniewicz
Paweł Wolniewicz

Informacje w telefonie możemy przechowywać w dedykowanej bazie danych. Jednym z programów który to umożliwia jest Easy DB.

Telefon możemy wykorzystać do przechowania jakichkolwiek informacji. Jeśli zamierzamy je uporządkować, to przyda nam się oprogramowanie, które nada im strukturę bazy danych. Dzięki temu komórka świetnie sprawdzi się w roli składnicy informacji o czymkolwiek tylko zechcemy.

Co to jest baza danych?

Baza danych to pewne informacje zapisane w uporządkowanej strukturze i opartej na pewnych regułach. Są szeroko wykorzystywane w przemyśle komputerowym, np, do zapisywania danych użytkowników lub firm. Do zarządzania nimi są stworzone dedykowane aplikacje.

Oprogramowanie nie kosztuje milionów monet

Jedną z takich aplikacji mogą wykorzystać użytkownicy smartfonów z systemem Windows Mobile. Program nazywa się Easy DB i jest dostępny za darmo, za pośrednictwem strony domowej jego producenta, firmy Paradigm Consulting Group.

Easy DB pozwala na przechowywanie dowolnych typów danych, w tym:

  • tekstu,
  • rysunków wykonanych rysikiem na dotykowym ekranie,
  • zdjęcia,
  • dat oraz czasu.

Informacje (z wyjątkiem grafiki) przechowywane są w zwykłych plikach tekstowych. Poszczególne pola oddzielone są tabulatorami. Pozwala to stosunkowo łatwe przejrzenie informacji zapisanych w bazie bez pomocy Easy DB. W programie brakuje natomiast opcji eksportu do formatu CSV. Zaletę stanowi natomiast możliwość synchronizacji wielu baz danych i umieszczonej w nich grafiki.

Zrzutka: Pocket Gear

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Baza peseli
Baza peseli
Paweł Wolniewicz
Komentarze (0)