BBC wyda dwie aplikacje na iPhone’a

BBC wyda dwie aplikacje na iPhone’a

BBC wyda dwie aplikacje na iPhone’a
Zbigniew Kowal
20.02.2010 15:49, aktualizacja: 20.02.2010 16:49

British Broadcasting Corporation ( w skrócie BBC) to główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie. A skoro tak, to warto zwrócić uwagę na to, jakie plany na przyszłość snuje medialny gigant. Okazuje się bowiem, że fani sportu mogą już zacierać ręce.

Podczas tegorocznego Mobile World Congress (odbywa się w Barcelonie) szefostwo koncernu poinformowało świat elektronicznej rozrywki o planach wydania dwóch spektakularnych moim zdaniem aplikacji na iPhone’a.

Pierwszą z nich będzie BBC Sport, który w App Store powinien pojawić się tuż przed Mistrzostwami Świata w RPA. To właśnie piłkarska impreza, która odbędzie się w czerwcu tego roku będzie tematem przewodnim aplikacji. Zgodnie z informacją prasową, użytkownicy otrzymają możliwość oglądania meczy na żywo bez względu na to czy transmisja będzie nadawana w publicznym kanale BBC. W systemie „on-demand”, dostępne będą również wszystkie bramki strzelone w turnieju. Ponadto, nie zabraknie takich ciekawostek jak: komentarz tekstowy ze spotkań, blogi komentatorów, wysyłanie sms wprost z poziomu programu, czy też streamingu z BBC Radio 5 Live. Po imprezie, aplikacja zostanie wzbogacona o materiały z angielskiej Premiership oraz Formuły 1.

Obraz

Natomiast w kwietniu możemy spodziewać się aplikacji BBC News, która będzie kalką internetowej strony stacji telewizyjnej. Komentarze, wywiady, publicystyka, newsy – wszystko w jednej aplikacji. Co ciekawe, pod koniec roku podobne aplikacje powinny pojawić się również dla BlackBerry oraz Androida.

Oba produkty będą darmowe, jedyną niedogodnością będą pojawiające się „tu i ówdzie” reklamy. Trzeba przyznać jednak, że plan nakreślony przez BBC jest bardzo ambitny i atrakcyjny dla użytkowników. Po co korzystać z „podróbek” (jest ich w App Store kilka) jak można poczekać na licencjonowaną aplikację od brytyjskiego wydawcy? Oj gdyby tak jeszcze Polsat Sport postanowił pójść tym tropem.

Źródło: Simlog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)