Bez tego ani rusz - mój TOP 8 aplikacji dla iPhone?a

Bez tego ani rusz - mój TOP 8 aplikacji dla iPhone?a

Bez tego ani rusz - mój TOP 8 aplikacji dla iPhone?a
Krystian Bezdzietny
30.05.2009 16:00, aktualizacja: 30.05.2009 18:00

Swojego czasu Janek zestawił multiplatformowy TOP aplikacji, w którym znalazło się również kilka pozycji na iPhone'a. Co więcej - były one wytypowane przeze mnie. Niestety, uplasowały się tam tylko 3 aplikacje, a jakoby ja należę do grona zagorzałych iPhone-maniaków, nie omieszkałem sobie stworzyć nieco dłuższego zestawienia aplikacji dla telefonu od Apple, bez których nie mógłbym się obejść. A więc do dzieła.

Swojego czasu Janek zestawił To jest pozycja absolutnie obowiązkowa. Większość muzyki, którą słucham, wypływa z mojego iPhone'a, który towarzyszy mi podczas nieciekawych lekcji, przejazdów autobusami i innymi sytuacjami, w których muzyka jest po prostu ratunkiem. Aż żal tych wszystkich przesłuchanych utworów nie zescrobblować.

s

2.

Tutaj już chyba każdy rozumie dlaczego ta pozycja i wyjaśnianie tego zjawiska byłoby po prostu zbędne. Pomimo kilku 'ubytków' i nieudogodnień aplikacji, działa ona znośnie. Mogę spokojnie powiedzieć, że Gadu-Gadu dla iPhone'a, to spośród zaprezentowanych ostatnio przeze mnie klientów tejże sieci, jest po prostu najmniejszym złem.

3. Jak na 'umuzycznioną' osobę przystało, Shazam w zasobach to także rzecz konieczna. Ile to już razy zdarzyło się, że będąc na jakiejś imprezie czy po prostu słuchając radia leciał utwór, który mnie zachwycił, a ja nie byłem w stanie sprawdzić, kto jest jego wykonawcą. Któregoś dnia z nieba spadł jednak Shazam.

s4.

[/h3]W chwilach, kiedy zostaję zmuszony do słuchania muzyki za pomocą komputera, robię to poprzez iTunes. Czasami bywam na tyle leniwy, iż nie chce mi się najechać kursorem na pasek zadań i wybrać iTunes, aby zmienić utwór, toteż odpalam w iPhonie "pilota" i słucham dalej. Nieoceniona aplikacja.

Ta aplikacja również mówi sama za siebie. Czasami korzystam z Gadu-Gadu i nagle niefortunnie otrzymam SMS-a. Rączki świerzbią, aby od razu wcisnąć *Odpowiedz, *ale skutkuje to zamknięciem dotychczas otwartej aplikacji, a tego przecież bym nie chciał. Zamykam chwilowo otrzymaną wiadomość, przytrzumuję Home i wędruję do SMS-a. Bez obaw mogę po tym wrócić do otwartego GG.

6.

Coś na wzór tej aplikacji powinno być dostępne w iPhonie beż żadnych dodatkowych instalacji. Przesunę sobie palcem po Status Barze i w jedym miejscu zarządzam: jasnością wyświetlacza, rotacją obrazu, obsługą SSH czy sygnałem WiFi. A to wszystko w estetycznym i przyjemnym okienku. Nie muszę już penetrować w Ustawieniach, aby wyłączyć energożerną opcję 3G. To jednak wciąż nie wszystko, co potrafi ten mini kombajn.7. Moim zdaniem królowa pośród przeglądarek dostępnych na iPhone'a. Szybka, ładna, zwinna i funkcjonalna. Nie ma sensu porównywać po raz kolejny przeglądarek internetowych. Jeśli chcesz, poczytaj o tym tutaj. Internet jakoś przeglądać trzeba. Safari jest zbyt ubogie, toteż Vanilla Surf wybornie uzupełnia jego braki.

s8. [/h3]Na ogół korzystam z Fetch, a co za tym idzie - dostaję maile ;). Skąd mam wiedzieć, że właśnie jednego nie dostałem? Fakt, iPhone sygnalizuje odebraną wiadomość dźwiękiem czy też wibracją, ale dla mnie to za mało. Potrzebuję graficznego powiadomienia w Status Barze!

s

Wyżej przedstawione aplikacje to absolutny "must have" na iPhone'a moim zdaniem. Doszedłem do wniosku, że wymienianie takich pozycji jak AppStore, Cydia czy Mail jest po prostu zbędne.

A jaki jest Twój absolutny top?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)