Biała Nokia N9 wkrótce, razem z pierwszą aktualizacją

Biała Nokia N9
Biała Nokia N9
Mateusz Żołyniak

27.10.2011 11:35, aktual.: 27.10.2011 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Nokia World oprócz nowości z Windows Phone i S40 czy futurystycznych konceptów pokazano nową wersje modelu N9. Smartfon jest biały, a to nie koniec wieści związanych z MeeGo.

Na Nokia World oprócz nowości z Windows Phone i S40 czy futurystycznych konceptów pokazano nową wersje modelu N9. Smartfon jest biały, a to nie koniec wieści związanych z MeeGo.

Nowa wersja Nokii N9 różni się od pierwowzoru wyłącznie kolorem. Biała obudowa jest dość ładna i stylowa, co z pewnością spodoba się dużej części użytkowników, chociaż według mnie czarna wygląda najlepiej. Biała N9 ma trafić na rynek pod koniec tego roku i będzie dostępna z 64 GB wbudowanej pamięci flash. Jej cena nie będzie odbiegać od innych wersji (około 2600 zł).

Biała Nokia N9
Biała Nokia N9

Najważniejsza wiadomość dotycząca MeeGo jest taka, że już wkrótce pojawi się pierwsza aktualizacja oprogramowania dla Nokii N9. Wniesie ona zmiany, o które w pierwszej kolejności prosili użytkownicy. Najważniejszą z nich jest możliwość szybkiego zamykania aplikacji poprzez przesunięcie jej w dół ekranu. Dzięki temu nieużywane programy i gry nie będą pojawiać się w przełączniku.

Kolejną istotną nowością jest dodanie kontrolerów odtwarzacza na ekranie blokady, które będą aktywowane automatycznie po włączeniu utworu. Nokia postanowiła rozszerzyć nieco obsługę modułu NFC (Near Field Communication). Poza parowaniem urządzeń czy bezstykowym przesyłaniem danych możliwe będzie odczytywanie tagów NFC.

Zmiany może nie są duże, ale z pewnością uprzyjemnią korzystanie ze smartfona z MeeGo. W ciągu najbliższych miesięcy można się spodziewać kolejnych aktualizacji oprogramowania, które wniosą nowe funkcje i usprawnienia w systemie. Jeżeli proces będzie przebiegał szybko, to Nokia N9 jeszcze długo może stanowić ciekawy wyborór dla użytkowników szukających alternatywy dla Androida czy iOS. Oczywiście, decydującą kwestią są aplikacje na konkretną platformę, ale to już leży w gestii deweloperów.

Źródło: SlashGear • własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)