Koleje też mogą być nowoczesne? Chcą to pokazać dzięki NFC

Koleje też mogą być nowoczesne? Chcą to pokazać dzięki NFC

Koleje też mogą być nowoczesne? Chcą to pokazać dzięki NFC
Adrian Nowak
12.12.2012 11:45, aktualizacja: 12.12.2012 12:45

W kilku punktach na terenie lotniska w Modlinie można już kupić bilet kolejowy, korzystając z technologii NFC. Czy wkrótce fani nowych technologii będą mieli kolejne powody do radości?

Tak zwany bilet lotniskowy, który pozwala na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich z Modlina do dowolnej stacji kolejowej w Warszawie, można kupić za pomocą płatności zbliżeniowych. Technologia NFC wciąż jest w naszym kraju niezbyt popularna, jednak skoro przybywa nowoczesnych smartfonów, naturalne jest, że coraz chętniej wykorzystywane będą również ich zaawansowane funkcje.

Zakup biletu jest banalnie prosty. Wystarczy zbliżyć smartfona do jednego ze specjalnie oznaczonych plakatów, które informują o nowościach, a następnie wprowadzić na urządzeniu 4-cyfrowy PIN. Właściciele mniej zaawansowanych urządzeń mogą po prostu zeskanować fotokod, wykorzystując aparat. Jeśli to nasz pierwszy tego typu zakup, otrzymamy link z instrukcjami krok po kroku.

Jak tłumaczy Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A.:

Współpraca z Kolejami Mazowieckimi oraz Mazowieckim Portem Lotniczym w Modlinie pozwoliła na zaprezentowanie podróżnym całkowicie nowych możliwości naszego systemu. Wykorzystanie elementów świata zewnętrznego daje możliwość kupienia biletu w kilka sekund i jest niezwykle intuicyjne.

Transakcji z użyciem NFC na razie można dokonywać wyłącznie w punktach na terenie lotniska w Modlinie, jednak bez wątpienia jest to pierwszy krok w kierunku wprowadzania tego typu rozwiązań na szerszą skalę. Warto przypomnieć, że dopiero w połowie października Orange wspólnie z BRE Bankiem udostępniło na polskim rynku możliwość płatności za zakupy z wykorzystaniem NFC. Niedługo później podobne rozwiązanie zaprezentowało także T-Mobile.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)