Bill Gates o nowym Windows 8, Windows Phone 8 i tablecie Surface

Bill Gates o nowym Windows 8, Windows Phone 8 i tablecie Surface24.10.2012 11:00
Bill Gates o Windows Phone 8, fot. technet.com
Bill Gates o Windows Phone 8, fot. technet.com
Kamil Bąkowski

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, wypowiedział się na temat nowych systemów. Jesteście ciekawi, co sądzi o systemie Windows 8, platformie mobilnej Windows Phone 8, a także o najnowszym tablecie Surface?

Już 26 października tego roku Microsoft rozpocznie sprzedaż kolejnej odsłony okienek - Windows 8. Dokładnie w tym samym dniu zadebiutują pierwsze tablety z nową wersją systemu operacyjnego giganta z Redmond.

Bill Gates w rozmowie ze Steve'em Claytonem zacytował słowa obecnego dyrektora generalnego firmy Microsoft, Steve'a Ballmera: "Windows 8 jest absolutnie kluczowym produktem". Nowa odsłona okienek "przenosi platformę Windows w świat dotyku, urządzeń energooszczędnych". Według współzałożyciela Microsoftu to właśnie Win 8 zapewnia najlepsze doświadczenia użytkowe, łącząc ideę PC z obecnymi na rynku tabletami. Sama platforma ma być ogromnym krokiem naprzód, a Windows 8 pokazuje, w jakim kierunku rozwijają się komputery osobiste.

Gates uważa, że użytkownicy chcą korzystać z multimediów, odczytywać e-maile i oglądać wideo bez względu na to, gdzie się znajdują. Chcą też, żeby było to proste. Obsługa za pomocą dotyku jest właśnie tym, co pozwala znacznie uprościć używanie urządzenia. Jednocześnie ważne jest, aby nie zapomnieć o tradycyjnej formie obsługi komputera, za pomocą klawiatury czy myszy. Wraz z Windowsem 8 Microsoft chce połączyć różne sposoby obsługi urządzeń.

Nadchodzące miesiące będą kluczowe dla mobilnych okienek - Windows Phone 8. Według Gatesa dla twórców aplikacji istotne ma być udostępnienie narzędzi deweloperskich wspólnych dla obu platform. Z kolei dla użytkowników bardzo ważne są podobne cechy obu platform, zwłaszcza identyczny interfejs okienek desktopowych oraz mobilnych. To właśnie on ma pozwolić na wygodne i łatwe korzystanie z komputera, tabletu i smartfona. Gates podkreśla, że nowe platformy to krok naprzód w synchronizacji urządzeń w chmurze.

Dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer twierdzi, że nadchodzi nowa era dla firmy - era urządzeń oraz usług.

Zdaniem Billa Gatesa Microsoft Surface jest świetnym produktem. To właśnie to urządzenie łączy ideę tabletu z komputerem PC (klawiatura, oprogramowanie - np. Office).

Nadchodzące miesiące pokażą, czy Microsoft z platformą Windows 8 jest w stanie zaistnieć na rynku tabletów. Aktualnie niekwestionowanym królem jest iPad z 68% udziałem na rynku tabletów. Windows 8 i Windows Phone 8 pokażą, czy Microsoft odrobił zadanie domowe.

Źródło: technet.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)