Biograficzne zwierzenia Steve'a Jobsa - tym razem na poważnie

Biograficzne zwierzenia Steve'a Jobsa - tym razem na poważnie
16.02.2010 18:13
Autobiograficzne zwierzenia Steve
Autobiograficzne zwierzenia Steve
Krzysztof Basel
Krzysztof Basel

Steve Jobs bardzo dba o swój wizerunek oraz prywatność. Rzadko udziela wywiadów, nie znosi nieprzychylnych plotek na swój temat. Nastał jednak symboliczny przełom w jego życiu - Steve pozwoli spisać swoją autoryzowaną biografię.

Spisania autoryzowanej biografii Steve'a Jobsa podjął się Walter Isaacson - były redaktor naczelny magazynu Time. Jak podaje The New York Times książka jest dopiero we wczesnej fazie planów. Publikacja ma objąć całe życie Jobsa - od dzieciństwa po karierę w Apple. Prestiżowa gazeta dodaje też, że CEO Apple zaprosił Waltera Isaacsona do swojego domu z dzieciństwa opowiadając mu już pierwsze szczegóły swojego życia.

To dosyć niespotykane zachowanie u Steve'a Jobsa, który jest znany z niechęci do mediów. Dyrektor Generalny Apple Inc. niedługo skończy 55 lat. Rok temu musiał odejść na kilkumiesięczny urlop zdrowotny. Być może dzięki poważnym problemom ze zdrowiem charyzmatyczny i pewny siebie Jobs nieco zmienił swój pogląd na życie. Biografia pozwoli utrwalić jego bogate przeżycia i mocniej utrwalić jego profil w historii.

W księgarniach można znaleźć już nieoficjalne biografie Steve'a Jobsa, na które ze resztą CEO Apple zareagował mocno alergicznie. Jobs chciał zatrzymać publikację książki* “iCon: Steve Jobs, the Greatest Second Act in the History of Business*”napisaną przez Jeffrey'a S. Young oraz Williama L. Simona. Wydawca tytułu - Wiley & Sons - nie posłuchał gróźb Dyrektora Apple przez co wszystkie ich publikacje zniknęły ze oficjalnych sklepów Apple.

Walter Isaacson jest autorem dwóch popularnych w USA biografii: “Einstein: His Life and Universe” oraz “Benjamin Franklin: An American Life.”  Twórca sprawuje obecnie funkcję Dyrektora Naczelnego i Prezesa Aspen Institute, organizacji non-profit z Waszyngtonu.

Ani Isaacson, ani Apple, a już tym bardziej sam Jobs nie komentują tej sprawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)