Bistro - inteligentne urządzenie do karmienia kotów

Bistro - inteligentne urządzenie do karmienia kotów
30.07.2014 09:34
Zmodyfikowane zdjęcie: Black tablet pc on white background and kitten pushing screen
Zmodyfikowane zdjęcie: Black tablet pc on white background and kitten pushing screen
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Będąc poza domem chciałbyś wiedzieć, czy Twój kot prawidłowo się odżywia? Dobra wiadomość - jest na to aplikacja!

No dobra, cudów nie ma i sama aplikacja nie wystarczy, bo trzeba będzie dokupić jeszcze specjalne urządzenie, które można sparować ze smartfonem. Tym urządzeniem jest inteligentna maszyna do karmienia kotów.

Bistro
Źródło zdjęć: © indiegogo.com
Bistro

Zadaniem widocznego na powyższej rycinie urządzenia jest pilnowanie, by kot regularnie spożywał posiłki. Gdy tylko sięgnie po karmę lub wodę, na smartfona jego właściciela natychmiastowo powędruje stosowne powiadomienie. Możliwe jest także oglądanie pałaszującego kota na żywo dzięki wbudowanej kamerce internetowej. Istnieje więc szansa na to, że uda Wam się w ten sposób nagrać YouTube'owy hit i Bistro - bo tak nazywa się wspomniana maszyna - zarobi na siebie.

Urządzenie wyposażone jest ponadto platformę z wagą, co pozwala dokładnie monitorować jego dietę. Do wszystkich danych użytkownik (człowiek, nie kot) może uzyskać dostęp z poziomu telefonu z iOS-em lub Androidem oraz przeglądarki.

Bistro
Źródło zdjęć: © indiegogo.com
Bistro

Osoby, które mają w domu 48 kotów zastanawiają się pewnie, w jaki sposób Bistro upora się z taką zgrają. Twórcy przewidzieli taką sytuację i uzbroili swoje dziecko w... zaawansowany system rozpoznawania kocich twarzy. Słowem: XXI wiek pełną gębą.

Bistro
Źródło zdjęć: © indiegogo.com
Bistro

Zainteresowani? Jeśli tak, to powinniście czym prędzej udać się na stronę Indiegogo, gdzie trwa właśnie kampania poświęcona temu gadżetowi. Aby ruszyć z masową produkcją, twórcy starają się uzbierać 100 000 dolarów. A właściwie starali się, bo do końca zbiórki zostało jeszcze 16 dni, a na koncie projektu już teraz widnieje kwota 160 000 dolarów. Udział w kampanii można więc już uznać za skorzystanie z oferty przedsprzedażowej, przy czym podstawowy wariant (bez systemu rozpoznawania twarzy) wyceniony jest na 159 dolarów (ok. 490 zł), a wysyłka pierwszych egzemplarzy zaplanowana jest na marzec 2015 roku.

Przed kupnem warto oczywiście zapytać kota o zdanie, ale nie sądzę, by ten miau coś przeciwko.

Źródło: Indiegogo via Phone Arena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)