BlackBerry 10 nadchodzi. Pierwsze smartfony oficjalnie w styczniu!

Interfejs BlackBerry 10 / fot.cnet.co.uk
Interfejs BlackBerry 10 / fot.cnet.co.uk
Karol Kloc

12.11.2012 15:00, aktual.: 12.11.2012 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieco zapomniane kanadyjskie imperium zamierza już wkrótce kontratakować. Firma ma w końcu oficjalnie zaprezentować system BlackBerry 10 i oparte na nim smartfony. To nowa (i być może ostatnia) nadzieja RIM. Oby moc była z nimi.

Nieco zapomniane kanadyjskie imperium zamierza już wkrótce kontratakować. Firma ma w końcu oficjalnie zaprezentować system BlackBerry 10 i oparte na nim smartfony. To nowa (i być może ostatnia) nadzieja RIM. Oby moc była z nimi.

RIM już od jakiegoś czasu przesuwało prezentację urządzenia z BlackBerry OS 10. Pozostaje mieć nadzieję, że ten czas poświęcono na dopracowanie systemu, bo udziały RIM w rynku spadają na łeb na szyję.

[solr id="komorkomania-pl-120700" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://pawelzolyniak.komorkomania.pl/5452,pierwsza-prezentacja-blackberry-10-wideo" _mphoto="blackberry-10-dev-alpha--e7e6099.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3020[/block]

Premiera nowego systemu odbędzie się w kilku krajach jednocześnie. Co ważne, równocześnie zostaną zaprezentowane dwie pierwsze słuchawki z tym OS-em. Thorsten Heins, prezes i dyrektor naczelny RIM, już teraz podkreśla zalety nowego systemu:

Opracowując BlackBerry 10, chcieliśmy stworzyć wyjątkową platformę mobilną, która nieustannie dostosowuje się do potrzeb użytkowników. Nasz zespół nie szczędził starań, by zaoferować użytkownikom innowacyjne funkcje.

Sądząc po tym, co do tej pory wyciekło na temat nowego systemu RIM, udało się stworzyć ciekawy OS, który wyraźnie odróżnia się od dominujących na rynku Androida i iOS. Firma zresztą poważnie podchodzi do swojego nowego dzieła i już teraz postarała się o zapewnienie komórkom certyfikatów bezpieczeństwa, dobrze znanych z wcześniejszych terminali. Dzięki temu instytucje rządowe czy duże firmy będą mogły korzystać ze smartfonów zaraz po premierze. To ważne, bo marka BlackBerry przez długi czas była kojarzona jako platforma dla biznesu i tego trendu RIM zapewne nie będzie chciało porzucać.

W nowych jeżynkach możemy się spodziewać zupełnie nowego interfejsu użytkownika oraz centrum powiadomień, które ma szybko zbierać informacje i łatwo je prezentować. RIM zapewnia też, że klawiatura uczy się sposobu pisania użytkownika i dostosowuje się do niego. Najciekawszą opcją wydaje się jednak BlackBerry Balance. Dzięki niej będzie można oddzielić informacje osobiste od służbowych, a przełączanie między nimi ma być możliwe za pomocą jednego prostego gestu.

[solr id="komorkomania-pl-132150" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5258,nowe-smartfony-blackberry-l-series-coraz-blizej" _mphoto="blackberry-series-seria--cf8778b.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3021[/block]

Czy BlackBerry odniesie sukces? Trudno powiedzieć. Za firmą stoją siła marki, tradycja oraz świetny (podobno) system. Ale z drugiej strony rynek należy do Google'a oraz Apple'a i na razie nawet Microsoft ma problemy, żeby się przebić.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)