BlackBerry i Google nawiązują współpracę. Smartfon BB z Androidem coraz bliżej?

BlackBerry i Google nawiązują współpracę. Smartfon BB z Androidem coraz bliżej?

BlackBerry + Android
BlackBerry + Android
Źródło zdjęć: © blackberry.com
Konrad Błaszak
10.07.2015 08:19, aktualizacja: 10.07.2015 10:50

Jeśli spytałbym Was o bezpieczne smartfony, to wielu zapewne odpowiedziałoby, że najlepszym wyborem będą te BlackBerry. Kanadyjczycy bardzo dbają o ten element, a teraz zabiorą się również za większe bezpieczeństwo na Androidzie. Jest to świetna wiadomość, ale może ona oznaczać coś zdecydowanie ciekawszego - rychłe nadejście smartfona BB z Androidem.

Ostatnie tygodnie fanom BlackBerry upłynęły na plotkach o sprzedaży ich ukochanej firmy, a potem szeregu informacji o stworzeniu smartfona z Androidem. Szybko do sieci trafiły przecieki dotyczące urządzeń z systemem Googl'a jakich można się spodziewać. Pierwszym ma być Prague, który będzie przedstawicielem niskiej półki i może trafić na rynek już w sierpniu. W październiku za to legenda tej branży może pokazać topowego slidera z zagiętym ekranem o nazwie Venice.

Wszystkie informacje o takim urządzeniu wyglądały bardzo ciekawe, ale CEO kanadyjskiej firmy krótko je podsumował:

JONN CHEN:

Budujemy tylko bezpiecznie telefony i to urządzenia BlackBerry są najlepsze pod tym względem. Jeśli znajdę sposób na zbudowanie bezpiecznego smartfona z Androidem to go zrobię.

Wygląda na to, że sposób na stworzenie takiego urządzenia właśnie się znalazł. BlackBerry nawiązało porozumienie z Google'em, na mocy którego ulepszy system zarządzenia urządzeniami dla korporacji i agencji rządowych BES12 (BlackBerry Enterprise Server) na Androidzie 5.0 Lollipop. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo tych smartfonów, zarządzenie nimi będzie lepsze, a tworzenie aplikacji dla biznesu łatwiejsze. Poza tym dzięki temu porozumieniu BES12 będzie zintegrowany z platformą Google Play for Work, a dane będą lepiej zaszyfrowane.

Moim zdaniem ta informacja sugeruje nam jasno, że pojawi się smartfony BlackBerry z Androidem. Skoro Kanadyjczycy chcą zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo systemu Google'a, to nie da się zrobić lepszego pokazu możliwości, niż stworzenie odpowiedniego urządzenia. CEO firmy powiedział, że taki smartfon powstanie jeśli Android będzie bezpieczny, a teraz właśnie tak się stanie.

Nie pozostaje nam nic więcej jak tylko czekać na pierwsze owoce tego partnerstwa, szczególnie że BB podobno zawarło też porozumienie z Samsungiem i razem stworzą własnego smartfona. Nigdy nie byłem fanem kanadyjskiej firmy, ale jeśli wszystkie ostatnie informacje się potwierdzą to prawdopodobnie nim zostanę. W czasach, gdy Sony nie sprzedaje działu mobilnego, ale nie ma na niego pomysłu, a Microsoft przebudowuje wszystko, co związane ze smartfonami, Kanadyjczycy wydają mi się najrozsądniejsi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)