BlackBerry Empathy - koncept obrazujący nasze uczucia [wideo]

Strona głównaBlackBerry Empathy - koncept obrazujący nasze uczucia [wideo]
30.11.2010 10:00
BlackBerry Empathy
BlackBerry Empathy
Jakub Płaza
Jakub Płaza

Co powiecie na telefon komórkowy, który odczyta Wasze uczucia i co najważniejsze, zareaguje na nie w odpowiedni sposób? Oto przed Wami BlackBerry Empathy.

Daniel Yoon and Kiki Tang wyszli do nas z ciekawym konceptem. BlackBerry Empathy (z ang. zrozumienie) jest smartfonem, który nie tylko prawidłowo odczyta nasz humor i aktualny stan emocjonalny. On również na niego zareaguje.

Wszystko dzięki biometrycznemu pierścieniowi, który „powie” naszemu Empathy, jaki mamy nastrój. Przesłane dane znajdą swoje odzwierciedlenie na ogromnym ekranie urządzenia. Będzie się on zmieniał w czasie rzeczywistym, obrazując nasz humor.

Takie rozwiązanie ma kilka ciekawych konsekwencji. Otóż moglibyśmy dokładnie poznać nastrój innych osób z naszego otoczenia. Telefon mógłby go odczytać bez najmniejszego problemu. Pomogłoby to w podejmowaniu różnego rodzaju decyzji, jak chociażby – odezwać się, a może lepiej nie.

411924176304538534

Pomijając kwestie nastroju, przyznacie chyba, że telefon prezentuje się świetnie. Niezwykły kształt (przypominający bryłę amerykańskiego F117), ogromny ekran i ciekawe wizualizacje robią wrażenie. Wszystko to możecie zobaczyć na wideo i zdjęciach.

BlackBerry Empathy by Daniel Yoon Kiki Tang Animation

Koncept jest mocno odrealniony. Chociaż kto wie. Może za kilka lat RIM pokusi się o stworzenie Empathy. A teraz obowiązkowe pytanie – chcielibyście mieć coś takiego?

  • BlackBerry Empathy
  • BlackBerry Empaythy
  • BlackBerry Empaythy
  • BlackBerry Empaythy
  • BlackBerry Empaythy
  • BlackBerry Empaythy
  • BlackBerry Empathy
[1/7]
BlackBerry Empathy

Źródło: Slashgear

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)