BlackBerry OS 6.0 przegląd systemu

BlackBerry OS 6.0 przegląd systemu
Krzysztof Laber

05.08.2010 17:08, aktual.: 05.08.2010 19:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BlackBerry nie jest w naszym kraju tak popularnym telefonem jak na zachodzie, stawiam jednak orzechy przeciw dolarom, że ten stan niebawem ulegnie zmianie. Bowiem wraz z wysyceniem rynków zachodnich , RIM zapewne zwróci się w kierunku naszej części Europy. Warto w takim razie zapoznać się z najnowszą odsłoną mobilnego systemu BlackBerry z cyferką 6.0. System ten, poza tradycyjną dla produktów BalckBerry niezawodnością, oferuje sporo nowych rozwiązań, które czynią go pełnoprawnym konkurentem zarówno Androida jak również iOS.

Na początek, dla jakiego psa ta kiełbasa? Najnowszy OS otrzymają następujące modele BlackBerry : Torch, Bold 9700, Bold 9650, również Pearl 3G dostanie możliwość aktualizacji. Swego czasu mocno reklamowane modele Storm i Storm 2 będą musiały obejść się bez update'u.

Ponieważ system stworzono z myślą o coraz bardziej popularnych ekranach dotykowych i wprowadzono do niego obsługę wielodotykowości, OS 6.0 przynosi nowe, nieobecne we wcześniejszych wydaniach systemu BlackBerry możliwości komunikacji z użytkownikiem. Jak to wygląda w praktyce, przedstawia wcześniejszy wpis (link poniżej) wraz załączonym filmem wideo.

Do niedawna pogląd, że telefony BlackBerry celują w segment biznesowy pomijając rozrywkę i multimedia, mógł się wydawać uzasadniony. Twórcy nowej odsłony OS zadbali jednak o to, by powyższa sytuacja uległa diametralnej zmianie. Nowy system wprowadza synchronizację po WiFi z komputerem. Funkcja ta ma za zadanie maksymalne uproszczenie zarządzania multimediami. Korzystając z nowego OS, bez kłopotu przejrzymy nasze playlisty, pobierzemy muzykę na nasz telefon z lokalnego komputera czy wyedytujemy listy odtwarzania.Warunek, zarówno telefon jak i komputer muszą być zalogowane do jednej sieci. Usługa jest w pełni kompatybilna z Windows Media Player i iTunes.

Jeśli szukacie czegoś nowego, OS6.0 oferuje szybki dostęp do najpopularniejszych utworów muzycznych czy klipów wideo jakie są zgromadzone w BlackBerry App World ( sklepu BlackBerry, niestety treści płatne w dalszym ciągu nie są w Polsce  dostępne), by tam się dostać należy kliknąć Explore Music/Video/Pictures Apps w oknie odtwarzacza.

Obraz

Również w aspekcie zarządzania obsługą aparatu fotograficznego OS 6.0 BlackBerry prezentuje nową jakość. Najważniejsze opcje są zgrupowane na pasku poniżej wyświetlanego obrazu, a dostęp do nich jest natychmiastowy. Aparat obsługuje funkcję wykrywania twarzy z automatycznym ustawieniem ostrości. Dodatkowym atutem jest opcja stałego autofokusa, wyeliminowano w ten sposób ustawianie ostrości dopiero przed wykonaniem zdjęcia poprzez krótkie naciśniecie spustu migawki, co znacznie wydłużało moment w którym zdjęcie w końcu zostało zrobione.

bb cam
bb cam

Zmieniono odtwarzacz muzyki i filmów, oba wyglądają elegancko i posiadają wszelkie udogodnienia jakie znajdziecie w systemach konkurencji.

Obraz

Twórcy nowej edycji OS położyli nacisk na organizacje i zarządzanie biblioteką zdjęć. Fotografie można wygodnie grupować i wyświetlać tworząc np. pokazy slajdów. Funkcja "pinch to zoom" pozwala przeglądać  detale.

Obraz

Wraz z OS 6.0 zadebiutowało nowe narzędzie do synchronizacji telefonu z komputerem, BlackBerry Desktop Software. Program wizualnie prezentuje się naprawdę dobrze i posiada wszelkie najważniejsze funkcje. Program zarówno pod kątem interfejsu jak również funkcjonalności nieco przypomina iTunes, tylko czy jest to zarzut?

Obraz

Jak wynika z powyższego pobieżnego przeglądu najnowszej odsłony mobilnego systemu operacyjnego BlackBerry, firma postawiła sobie ambitne zadanie zmiany wizerunku swoich telefonów. Z terminali o czysto biznesowym charakterze postanowiła uczynić telefony dla przeciętnego zjadacza chleba. Wszystko wskazuje na to,że jest bliska realizacji tego celu, jeśli za poszerzeniem wachlarza opcji multimedialnych nie pójdzie spadek wydajności i niezawodności systemu w ogóle, ten cel osiągnie.

Źródło: blog BlackBerry

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)