BlackBerry PlayBook będzie oficjalnie wspierać aplikacje z Androida

BlackBerry PlayBook będzie oficjalnie wspierać aplikacje z Androida
Tomasz Hamryszak

25.03.2011 09:00, aktual.: 25.03.2011 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według wcześniejszych zapowiedzi BlackBerry PlayBook wkroczy na rynek pod koniec kwietnia tego roku. Producent, chcąc przyciągnąć jak największą rzeszę klientów, zdecydował się na bardzo odważny krok. Posiadacze tabletu kanadyjskiej marki będą mogli uruchamiać na nim aplikacje stworzone nie tylko dla BlackBerry Tablet OS, ale także dla systemu operacyjnego Android.

BlackBerry Playbook będzie pozwalał na uruchamianie oprogramowania stworzonego dla Androida, a także tego napisanego w języku Java. Tablet uruchomi aplikacje za pomocą dwóch opcjonalnych programów, choć producent w tej chwili nie podał bardziej szczegółowych informacji na ten temat tego, jak będzie to wyglądało.

Firma RIM poinformowała, że w pierwszej fazie rozwoju odtwarzacze aplikacji (tak je nazywa producent) będą kompatybilne z programami z Androida tylko w wersji 2.3, a obecnie współpraca ze starszymi aplikacjami nie została jeszcze przewidziana.

Producent zapowiedział także wsparcie dla najpopularniejszych silników gier takich producentów, jak Ideaworks Labs i Unity Technologies. Oznacza to, że w przyszłości możemy spodziewać się wprowadzenia gier wykorzystujących platformę Unity 3.

Niestety producent nie zdecydował się na równoczesne wprowadzenie na rynek tabletu wraz z dodatkową opcją - obsługa aplikacji z innych platform trafi do PlayBooka dopiero latem. Szczegółowe informacje na temat tego ciekawego rozwiązania zastaną zaprezentowane przez producenta na BlackBerry World, które odbędzie się w Stanach od 3 do 5 maja 2011 roku.

Źródło: unwiredview

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)