Brzydal czy piekność? Jaki jest designerski smartfon BlackBerry?

Brzydal czy piekność? Jaki jest designerski smartfon BlackBerry?29.08.2014 19:09
Brzydal czy piekność? Jaki jest designerski smartfon BlackBerry?
Mateusz Żołyniak

BlackBerry po raz kolejny nawiązało współpracę ze studiem projektowym Porsche Design, której owocem będzie nowy designerski smartfon. Urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane w listopadzie, ale już teraz wiadomo o nim naprawdę wiele.

Co nieco na temat BlackBerry Porsche P'9983 napisałem już jednym z poprzednich odcinków "W skrócie". Długo nie trzeba było czekać na kolejne informacje na temat urządzenia, jak również jego nowe zdjęcia.

BlackBerry Porsche Design P9983
Źródło zdjęć: © n4bb
BlackBerry Porsche Design P9983

Najnowsze przecieki sugerują, że smartfon BlackBerry zostanie wyposażony w 3,1-calowy ekran OLED, który będzie pracować w rozdzielczości 720 x 720 pikseli. Nie prezentuje się on tak imponująco jak 4,5-calowy ekran Passporta o rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli, ale i tak nikt nie powinien narzekać na jakość oferowanego obrazu czy jego ostrość. Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy układ o taktowaniu do 1,5 GHz, ale nie wiadomo jeszcze o jaką jednostkę może chodzić.

BlackBerry Porsche Design P9983
Źródło zdjęć: © bbin
BlackBerry Porsche Design P9983

Pewne jest, że sprzęt będzie mieć 2 GB RAM-u, a pamięć wbudowana to aż 64 GB. Główny aparat ma mieć matrycę 8 Mpix. Zprzodu można będzie znaleźć kamerkę 2 Mpix do rozmów wideo (i zdjęć selfie). Porsche Design P'9983 ma działać pod kontrolą BlackBerry OS w wersji 10.3, a na jego pokładzie można będzie znaleźć jeszcze moduł LTE czy baterię o pojemności 2100 mAh.

BlackBerry Porsche Design P9983
Źródło zdjęć: © bbin
BlackBerry Porsche Design P9983

Specyfikacja prezentuje się całkiem sensownie, ale najważniejszy jest tu wygląd. Model będzie mieć niemal identyczną sylwetkę jak starsi bracia, czyli Porsche Design P’9981 i P'9982 (bazował na Z10). Ogólnie P'9983 można określić jako połączenie dwóch poprzedników - z jednej strony powrót do fizycznej klawiatury QWERTY, a z drugiej wykorzystanie wzornictwa właściwego dla nowych BlackBerry.

BlackBerry Porsche Design P'9983 i P'9981
Źródło zdjęć: © n4bb
BlackBerry Porsche Design P'9983 i P'9981

Przód urządzenia ma chronić warstwa hartowanego szkła, a nad ekranem znajdzie się charakterystyczna płytka z logo Porsche Design. Ramka smartfona powinna być wykonana z metalu, a tylny panel będzie utkany ze szkła (jak w modelu Z30). Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się, że wyniesie ona ok. 2000 dol. (tyle kosztowali poprzednicy na starcie).

PS. Podoba wam się designerski smartfon BlackBerry i Porsche Design?

Źródło: bbin.in via PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)