BlackBerry Priv - co sądzą o nim pierwsi recenzenci?

BlackBerry Priv - co sądzą o nim pierwsi recenzenci?

BlackBerry Priv
BlackBerry Priv
Źródło zdjęć: © BlackBerry
Konrad Błaszak
08.11.2015 19:22, aktualizacja: 08.11.2015 22:33

BlackBerry Priv to pierwszy smartfon kanadyjskiej firmy z Androidem. Czy to połączenie się udało?

Dla jednych jest niepotrzebny smartfon, a dla innych szansa na ocalenie BlackBerry. Sam jestem zwolennikiem tej drugiej teorii i mi Priv bardzo się spodobał, ale jak wypadł w pierwszych recenzjach?

BlackBerry Priv review

Najważniejszym elementem tego modelu jest fizyczna klawiatura, która wyróżnia go na tle innych urządzeń z Androidem. Według Android Central jest ona najlepszą, jaka kiedykolwiek powstała. Poza tym ten model ma także świetną baterię o pojemności 3410 mAh, która bez problemu pozwala przetrwać cały dzień z wynikiem 5 godzin na ekranie. Z drugiej strony w recenzji przygotowanej przez CNET można przeczytać, że klawiatura jest wspaniała, ale jednocześnie trochę zbyt wąska dla ludzi o dużych dłoniach. Warto zauważyć, że ten element jest aktualnie sporą ciekawostką i pewnie będzie mieć mnóstwo zwolenników i przeciwników.

Do tych drugich można zaliczyć Daniela z Engadgeta, który zaznaczył, że klawiatura ma wiele ciekawych rozwiązań jak chociażby możliwość używania jej jako gładzika (można po niej przesuwać palec), ale woli on wariant z modelu Classic. Za to na pewno plusem jest 5,43-calowy ekran wykonany w technologi Super AMOLED o rozdzielczości QuadHD (2560 x 1440 pikseli), co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 540 ppi. Oglądanie filmów na nim dzięki żywym kolorom i głębokiej czerni jest przyjemnością. Poza tym jest on także obustronnie zagięty, ale wygląda na to, że Kanadyjczycy nie mieli pomysłu jak to wykorzystać. Aktualnie jedynym ciekawym dodatkiem jest świecący pasek ładowania, który zmienia kolory zależnie od stanu baterii.

BlackBerry PRIV Review

W recenzji przygotowanej przez Phone Arenę można także przeczytać, że ekran AMOLED ma dobry balans bieli, ale jego jasność w pełnym słońcu może być niewystarczające ze względy ma to, że wynosi ona tylko 404 nity. Nakładka systemowa jest bardzo podobna do czystego Androida, ale warto zaznaczyć, że Kanadyjczycy dodają do niej swoje funkcje, jak chociażby BlackBerry Hub czy BB Messenger. Ważnym dodatkiem jest także DTEK, który dba o bezpieczeństwo i pozwala lepiej sprawdzać oraz zarządzać uprawnieniami aplikacji. Jeśli chodzi o wydajność to - jak można było się spodziewać - BlackBerry Priv ze Snapdragonem 808 oraz 3 GB pamięci RAM jest mocnym urządzeniem i nie można na niego narzekać. W AnTuTu osiągnął 48 212 punktów. Warto dodać, że w teście baterii Phone Areny Priv uzyskał 7 godzin i 20 minut, a przykładowo Samsung Galaxy S6 edge+ aż 9:29. Dodatkowo ładuje się on dość długo, bo aż 155 minut.

Ekipa Wall Street Journal postanowiła porównać możliwości fotograficzne 18-megapikselowego aparatu BB Priv z iPhone'em 6s oraz Nexusem 6P. Na zdjęciu widać, że radzi on sobie wyraźnie gorzej przy słabym świetle niż produkt Google'a. Co więcej w większości recenzji przewija się podobna opinia, że zdjęcia ogólnie są w porządku, ale przyglądając się szczegółom nie jest już tak dobrze. Większość użytkowników będzie zadowolona z możliwości fotograficznych tego modelu, ale na rynku w takiej cenie są po prostu lepsze produkty.

BlackBerry Priv, iPhone 6s oraz Nexus 6P
BlackBerry Priv, iPhone 6s oraz Nexus 6P© JOANNA STERN/THE WALL STREET JOURNAL

W recenzji Trusted Reviews można także przeczytać o widżetach typu "popup", które po przesunięciu palcem na aplikacji sprawiają, że wyskakują powiązanie z nią funkcje. Istotne będzie także to, że wspominany wcześniej panel DTEK określa jak bezpieczne jest urządzenie i jeśli jest coś nie tak, to sugeruje co zrobić, żeby po poprawić.

Przeczytałem dzisiaj wiele recenzji BlackBerry Priv i wygląda na to, że, że to świetny sprzęt, ale nie idealny. Największą wadą dla wielu jest niezastosowanie takiej samej klawiatury jak w modelu Classic. Szkoda, że tak się stało, ponieważ ten element powinien być idealny. Na plus można zaliczyć zdecydowanie ekran, wydajność oraz wygląd i jakość wykonania, która była bardzo chwalona. Martwią mnie nieco przeciętne możliwości fotograficzne jak na tę półkę cenową. Za to BB Priv pod jednym względem zdecydowanie przoduje przed konkurencją na Androidzie i jest to bezpieczeństwo. Ciężko stwierdzić, czy ten model pozwoli podnieść się BlackBerry, ale bez wątpienia jest ciekawą alternatywą dla innych słuchawek z Androidem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)