BlackBerry, Samsung i IBM razem stworzyli bezpieczny tablet: SecuTABLET

BlackBerry, Samsung i IBM razem stworzyli bezpieczny tablet: SecuTABLET

Samsung Galaxy Tab S 10.5
Samsung Galaxy Tab S 10.5
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
16.03.2015 08:57, aktualizacja: 16.03.2015 18:22

Bezpieczeństwo naszych danych w urządzeniach mobilnych jest z każdym miesiącem coraz istotniejszą kwestią. Jedną z odpowiedzi na takie zapotrzebowanie ma być specjalna wersja tabletu Galaxy Tab S 10.5 przygotowana przez Blackberry, IBM i Samsunga.

Niedawno pisałem Wam o nowych produktach firmy Blackphone, która w tym roku zaprezentuje smartfon i tablet pracujące pod kontrolą systemu PrivatOS. Jest to specjalnie zmodyfikowana wersja Androida, która stawia na wysoki poziom zabezpieczeń danych użytkownika.

Inną firmą, której produkty znane są z tego elementu jest właśnie Blackberry. Popularna niegdyś Jeżynka zakupiła jakiś czas temu firmę Secusmart, która zajmuje się bezpieczeństwem urządzeń mobilnych i właśnie ona razem z Samsungiem i IBM-em zaprezentowała SecuTABLET. Jest to - jak można domyślić się po nazwie - tablet, który stawia na ochronę naszych danych.

SecuTABLET to tak naprawdę zmodyfikowana wersja Galaxy Taba S 10.5. Jego założenia wyjaśnił bardzo dobrze CEO Secusmart, Dr. Hans-Christoph Quelle:

Bezpieczeństwo jest bardzo ważną częścią portfolio BlackBerry, obejmuje to chociażby rozwiązania pozwalające szyfrować dane i rozmowy.Klienci z naszego rządu (Niemcy - dop. red.) oraz ci międzynarodowi już wiele lat temu zaufali naszej komunikacji prowadzonej dzięki "Secusmart Security Card". Ta sama technologia została użyta w nowym SecuTablet stworzonym we współpracy z IBM-em oraz Samsungiem. Dzięki certyfikatom niemiecki rząd będzie miał nowy sposób dotarcia do bezpieczniej sieci BlackBerry.

Oczywiście będzie można na nim korzystać również z takich aplikacji jak Facebook, Twitter czy Youtube, ale IBM zadbało o odpowiednie oddzielenie ich od bezpiecznych aplikacji. Dlatego nawet zainstalowanie potencjalnie "niebezpiecznej" aplikacji nie będzie zagrażało bezpieczeństwu ważnych danych. Tablet ten będzie dostępny zarówno dla sektora publicznego jak biznesowego.

SecuTABLET będzie oferować prawdopodobnie taką samą specyfikację jak zwykły Galaxy Tab S 10.5. Ekran będzie mieć 10,5 cala oraz rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli, a za moc odpowiadać będzie Exynos 5 Octa oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Nie jest znana na razie jego oficjalna cena, ale mówi się, że będzie ona wynosić około 2380 dolarów, czyli ponad 9300 złotych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)