BlackBerry Venice na zdjęciach. Tak, ma Androida

BlackBerry Venice na zdjęciach. Tak, ma Androida
29.08.2015 19:51
BlackBerry
BlackBerry
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Łukasz Skałba
Łukasz Skałba

BlackBerry od lat niezmiennie podąża własną ścieżką i pozostaje wierne własnym założeniom. Jednym z nich jest fizyczna klawiatura QWERTY, którą miał chociażby model Passport z charakterystycznym kwadratowym ekranem. Producent nie zrezygnował z niej także w nadchodzącym modelu z Androidem - BlackBerry Venice.

Tym razem nowość kanadyjskiej firmy zaoferuje wyświetlacz o tradycyjnych proporcjach 16 x 9, co potwierdzają zdjęcia opublikowane przez wietnamski serwis Techrum. Co istotniejsze, potwierdzają one także obecność Androida z autorskimi aplikacjami BlackBerry i lekko zmodyfikowanym interfejsem.

Blackberry Venice
Źródło zdjęć: © Crackberry
Blackberry Venice

Nieznane są jeszcze wymiary i rozdzielczość ekranu, ale pewne jest to, że znajdziemy pod nim fizyczną klawiaturę QWERTY... bezpośrednio pod nim. Konstrukcja telefonu będzie rozsuwana, co w erze nowoczesnych smartfonów jest niezwykle rzadko spotykane. Klawiatura będzie wysuwana na dole, spod ekranu. Z jednej strony jest to fajne rozwiązanie, gdyż obecność schowanej klawiatury nie wpływa w ogóle na długość i szerokość telefonu. Z drugiej, po jej wysunięciu, telefon staje się nieznośnie długi i nie wydaje mi się, żeby dłuższe korzystanie z tak rozłożonego urządzenia należało do wyjątkowo wygodnych.

Oczywiście zawsze można także skorzystać z klawiatury ekranowej, co na pewno przyda się przy wyszukiwaniu haseł w Internecie czy krótkich wiadomościach tekstowych. Gdy natomiast musimy stworzyć jakiegoś dłuższego maila czy większy tekst, zawsze możemy prostym ruchem znacznie rozszerzyć możliwości i produktywność urządzenia.

Blackberry Venice
Źródło zdjęć: © Crackberry
Blackberry Venice

Na zdjęciach widać, że przycisk zasilania będzie umiejscowiony w dosyć nietypowym miejscu, bo po lewej stronie telefonu. Jeszcze dziwniej jest ze slotami na kartę SIM i MicroSD - te znajdą się na górnej krawędzi obudowy.

Pojawiły się także nowe przesłanki dotyczące możliwości fotograficznych urządzenia. Aparat główny będzie miał rozdzielczość aż 18 Mpix. Obiektyw otrzyma także optyczną stabilizację obrazu, a wszystkiemu towarzyszyć będzie dwutonowa lampa doświetlająca LED. Na wysokim poziomie ma stać także szybkość ustawiania ostrości (prawdopodobnie dzięki detekcji fazy).

Tak naprawdę nie wiemy o nadchodzącej nowości BlackBerry praktycznie nic, ale już teraz widać, że szykuje się naprawdę nietypowe i ciekawe urządzenie. Nic, tylko czekać na konkrety...

*Źródło: Techrum via GSMArena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)