Superbezpieczny Blackphone 2 już jest. Będzie działać w programie Android for Work

Superbezpieczny Blackphone 2 już jest. Będzie działać w programie Android for Work

Silent Circle
Silent Circle
Źródło zdjęć: © Silent Circle
Konrad Błaszak
31.07.2015 07:38, aktualizacja: 31.07.2015 11:30

Android i bezpieczeństwo? Te dwie rzeczy często nie idą w parze, ale ostatnie ruchy Google'a pokazują, że powoli będzie się to się zmieniać. Szczególnie dla klientów biznesowych, ponieważ następny Blackphone będzie wspierać wplatformę Android for Work.

Zapewne za napisanie w jednym zdaniu słów Android i bezpieczeństwo wielu czytelników chciałoby napisać mi kilka słów w komentarzach. Wystarczy tylko przypomnieć "mały problem" tego systemu, przez który na potencjalny atak jest narażonych 950 milionów smartfonów z systemem Google'a. Bez wątpienia amerykańska firma zdaje sobie sprawę, że do ideału jeszcze trochę brakuje i dlatego szuka partnerów, którzy mogą pomóc zadbać o bezpieczeństwo. Niedawno została nawiązana współpraca z BlackBerry, a teraz Silent Circle - producent Blackphone'a, o którym w 2014 roku było bardzo głośno - ogłosił, że zamierza działać wspólnie z gigantem.

Ta współpraca będzie polegać na tym, że nadchodzący Blackphone 2 będzie pierwszym smartfonem przeznaczonym dla programu Android for Work, czyli platformy zarządzenia biznesowymi rozwiązaniami. Oczywiście nadal priorytetem będzie bezpieczeństwo i prywatność danych. Nadchodzący smartfon, który zostanie pokazany jesienią będzie wspierać usługi Google, w tym sklep Google Play.

Na razie nie jest niestety znana specyfikacja tego smartfona, ale można spodziewać się drogiego modelu z wyższej półki. Równie ciekawe jest za to działania Google'a, które w ostatnim czasie coraz bardziej stawia na bezpieczeństwo swoich produktów, szczególnie dla biznesu. Moim zdaniem jest to spowodowane coraz mocniejszą pozycją w tym segmencie Windows Phone. Amerykańska firma najzwyczajniej poczuła, że bez zdecydowanych ruchów Microsoft ze swoim systemem może nieźle namieszać w tym segmencie. Oczywiście niezależnie od motywacji warto przyklaskiwać takim współpracom, ponieważ zyskują dzięki nim klienci.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)