Błąd w oprogramowaniu Galaxy Note'a II pozwala łatwo obejść blokadę ekranu

Galaxy Note II
Galaxy Note II
Miron Nurski

04.03.2013 18:00, aktual.: 04.03.2013 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W serwisie YouTube pojawił się filmik, którego autor pokazuje, jak łatwo obejść zabezpieczony symbolem ekran blokady w phablecie Galaxy Note II. Zanim jednak w obawie o prywatność wyrzucicie swoje słuchawki przez okno, uspokajam, że nie jest aż tak tragicznie, jak mogłoby się wydawać.

Aby odblokować zabezpieczony symbolem ekran blokady, należy wcisnąć widoczny na nim przycisk "Połączenia alarmowe". Z poziomu okna wybierania alarmowego trzeba wcisnąć klawisz znajdujący się w lewym dolnym rogu, uruchamiający spis numerów alarmowych. Teraz wystarczy tylko wcisnąć przycisk Home, a zanim ekran ponownie się zablokuje, na ułamek sekundy pojawi się aktywny pulpit główny.

[solr id="komorkomania-pl-150428" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4283,google-wcale-nie-ma-problemow-z-samsungiem" _mphoto="patrick-pichette-150428--370792d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3619[/block]

Sprawdziłem tę metodę u siebie i faktycznie - ekran da się w ten sposób na moment odblokować, ale na dłuższą metę jest to bezcelowe, bo po chwili wszystko wraca do normy. Jakie zatem korzyści będzie miał ewentualny włamywacz, który zechce w ten sposób dostać się do zabezpieczonego symbolem telefonu? Przez ułamek sekundy będzie widział tapetę i rozmieszczone na ekranie głównym ikony i widżety. Wprawdzie przy odrobinie samozaparcia można szybko kliknąć w jakąś ikonkę i uruchomić w ten sposób grę lub aplikację, ale po chwili i tak zostanie ona ponownie przysłonięta ekranem blokady.

Samsung Security Flaw - Galaxy Note II

Jedyne zagrożenie widzę w sytuacji, gdy na ekranie głównym znajduje się jakiś doinstalowany widżet odpowiadający za bezpośrednie połączenie z jakimś kontaktem. Te standardowe jednak po kliknięciu w nie rozwijają listę, z której wybieramy, czy chcemy zadzwonić, czy też wysłać SMS. Nie ma szans, aby ktoś zdążył w ten sposób wybrać numer w ciągu ułamka sekundy.

Jeśli jednak mimo wszystko boicie się o swoją prywatność, to do czasu wydania przez Samsunga stosownej aktualizacji radzę przesunąć wszystkie ważne widżety i aplikacje na inny pulpit.

Źródło: YouTubeEngadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)