BLIK wprowadza płatności powtarzalne. Abonamenty opłacisz jeszcze wygodniej

BLIK wprowadza płatności powtarzalne. Abonamenty opłacisz jeszcze wygodniej

BLIK wprowadza płatności powtarzalne. Abonamenty opłacisz jeszcze wygodniej
Miron Nurski
22.03.2019 14:11, aktualizacja: 23.03.2019 10:05

Polski Standard Płatności zapowiada ważną nowość. Od teraz wybrani użytkownicy będą mogli korzystać z płatności cyklicznych.

Jeśli chodzi o płatności cykliczne, najpopularniejszym sposobem na korzystanie z nich jest podpięcie karty płatniczej pod konkretną usługę. Przepisywanie długiego ciągu znaków jest jednak średnio wygodne, a i nie każdy ma ochotę na powierzanie prywatnych danych obcej firmie. Poza tym przy dużej liczbie cyklicznych płatności łatwo stracić nad nimi kontrolę.

Problemy te dostrzegł Polski Standard Płatności, który przygotował rozwiązanie.

BLIK wprowadza płatności powtarzalne. Jak z nich skorzystać?

Korzystanie z płatności powtarzalnych w BLIK-u jest równie proste jak dokonywanie klasycznych płatności internetowych.

Wystarczy na stronie wybranego usługodawcy, który obsługuje BLIK-a, wkleić wygenerowany w aplikacji banku kod oraz zatwierdzić płatność na telefonie. Apka poinformuje użytkownika o wysokości zobowiązania czy okresie rozliczeniowym. Jeśli wysokość abonamentu wzrośnie, BLIK da o tym wyraźnie znać i poprosi o akceptację płatności.

Opcjonalnie każdą kolejną płatność można akceptować

BLIK daje użytkownikowi dwie opcje. Pierwsza zakłada automatyczne dokonywanie cyklicznych płatności, co jest rozwiązaniem najwygodniejszym. Opcjonalnie jednak aplikacja może prosić użytkownika o zatwierdzenie każdej kolejnej płatności.

To pozwala zachować kontrolę nad finansami. Użytkownik będzie miał pewność, że jego pieniądze nie uciekają na konto usługi, z której przestał już korzystać.

Płatności cykliczne w BLIK-u na razie w dwóch bankach oraz u dwóch usługodawców

Z nowej funkcji mogą na razie korzystać wyłącznie klienci ING oraz Banku Pekao. Zapewne w przyszłości lista będzie rozszerzana.

Na początek cykliczne płatności BLIK obsługiwane są przez ubezpieczyciela LINK4, ale jeszcze przed końcem marca dołączy do niego sieć Play, która w taki sposób umożliwi opłacanie abonamentu.

Polski Standard Płatności zapewnia jednak, że prowadzone są już rozmowy z kolejnymi partnerami.

Mam nadzieję, że usługodawców zainteresowanych płatnościami powtarzalnymi BLIK nie będzie brakować. To usługa, z której chętnie korzystałbym gdzie tylko się da.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)