Blisko połowa użytkowników nie aktualizuje iPhone'ów. Co za marnotrawstwo!

Strona głównaBlisko połowa użytkowników nie aktualizuje iPhone'ów. Co za marnotrawstwo!
17.10.2019 15:18
Blisko połowa użytkowników nie aktualizuje iPhone'ów. Co za marnotrawstwo!

"Aktualizacje? A komu to potrzebne?" - stwierdzila połowa użytkowników iOS-u.

iOS 13 został wydany 19 września, więc użytkownicy mieli sporo czasu na przeprowadzenie aktualizacji. Bardzo dużo z nich z jakiegoś powodu zdecydowało się jednak tego nie robić.

iOS 13: Apple publikuje nowe statystyki

Dane zostały zebrane 15 października. Najciekawiej prezentują się te obejmujące iPhone'y i iPady wydane w ciągu ostatnich czterech lat. Mowa bowiem o urządzeniach, w przypadku których wsparcie aktualizacyjne jeszcze się nie zakończyło.

Statystyki dotyczące iPhone'ów prezentują się tak:

412208966408733606

... a dane na temat iPada tak:

412208966408864678

Nie wygląda to najlepiej

Jasne - ponad 50 proc. rynku niespełna miesiąc po premierze to wynik, o którym Google może pomarzyć. W przypadku Androida problem stanowi jednak sama dostępność aktualizacji.

Apple tego problemu nie ma. Wszystkie iPhone'y z ostatnich załapały się na nową wersję systemu tego samego dnia, w połowie września. Tymczasem miliony osób mają to najwidoczniej w nosie.

Mało tego - 7-8 proc. użytkowników nie aktualizowało swoich iPhone'ów i iPadów conajmniej od roku!

Dlaczego ludzie nie aktualizują urządzeń?

Powodów może być kilka.

Po pierwsze - część osób zapewne zwyczajnie nie zawraca sobie głowy aktualizacjami. Bo wiecie - wszystko działa, a nowych funkcji nie potrzebują.

Po drugie - sporo użytkowników świadomie zwleka z aktualizacją w oczekiwaniu aż Apple załata błędy. A tych w iOS-ie 13 było na początku sporo.

Po trzecie - barierę nie do przeskoczenia stanowić może... ilość pamięci. Przeprowadzenie aktualizacji wymaga ok. 2,5 GB wolnej przestrzeni. Na urządzeniach z 32 czy 64 GB pamięci może być o to trudno.

To zwyczajne marnotrawstwo

Jeśli jest coś, co usprawiedliwia wysoką cenę iUrządzeń, jest to rewelacyjne wsparcie aktualizacyjne. Możliwość korzystania z najnowszej wersji systemu to atut nie do przecenienia.

412208966409454502

A iOS 13 wnosi akurat sporo nowości, na czele z ciemnym motywem. Nie mówiąc już o iPadOS-ie, który sprawia realnie, że tablet staje się nowym urządzeniem.

Ponadto dwa ostatnie wydania systemu były mocno skupione na poprawie wydajności. Już tylko z tego względu warto przeprowadzić aktualizację.

Kupić iPhone'a i go nie aktualizować to trochę jak kupić telefon dla graczy i na nim nie grać. Zwykle marnotrawstwo potencjału.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)