Blisko połowa użytkowników nie aktualizuje iPhone'ów. Co za marnotrawstwo!

Blisko połowa użytkowników nie aktualizuje iPhone'ów. Co za marnotrawstwo!

Blisko połowa użytkowników nie aktualizuje iPhone'ów. Co za marnotrawstwo!
Miron Nurski
17.10.2019 15:18, aktualizacja: 17.10.2019 17:19

"Aktualizacje? A komu to potrzebne?" - stwierdzila połowa użytkowników iOS-u.

iOS 13 został wydany 19 września, więc użytkownicy mieli sporo czasu na przeprowadzenie aktualizacji. Bardzo dużo z nich z jakiegoś powodu zdecydowało się jednak tego nie robić.

iOS 13: Apple publikuje nowe statystyki

Dane zostały zebrane 15 października. Najciekawiej prezentują się te obejmujące iPhone'y i iPady wydane w ciągu ostatnich czterech lat. Mowa bowiem o urządzeniach, w przypadku których wsparcie aktualizacyjne jeszcze się nie zakończyło.

Statystyki dotyczące iPhone'ów prezentują się tak:

412208966257738284

... a dane na temat iPada tak:

412208966257869356

Nie wygląda to najlepiej

Jasne - ponad 50 proc. rynku niespełna miesiąc po premierze to wynik, o którym Google może pomarzyć. W przypadku Androida problem stanowi jednak sama dostępność aktualizacji.

Apple tego problemu nie ma. Wszystkie iPhone'y z ostatnich załapały się na nową wersję systemu tego samego dnia, w połowie września. Tymczasem miliony osób mają to najwidoczniej w nosie.

Mało tego - 7-8 proc. użytkowników nie aktualizowało swoich iPhone'ów i iPadów conajmniej od roku!

Dlaczego ludzie nie aktualizują urządzeń?

Powodów może być kilka.

Po pierwsze - część osób zapewne zwyczajnie nie zawraca sobie głowy aktualizacjami. Bo wiecie - wszystko działa, a nowych funkcji nie potrzebują.

Po drugie - sporo użytkowników świadomie zwleka z aktualizacją w oczekiwaniu aż Apple załata błędy. A tych w iOS-ie 13 było na początku sporo.

Po trzecie - barierę nie do przeskoczenia stanowić może... ilość pamięci. Przeprowadzenie aktualizacji wymaga ok. 2,5 GB wolnej przestrzeni. Na urządzeniach z 32 czy 64 GB pamięci może być o to trudno.

To zwyczajne marnotrawstwo

Jeśli jest coś, co usprawiedliwia wysoką cenę iUrządzeń, jest to rewelacyjne wsparcie aktualizacyjne. Możliwość korzystania z najnowszej wersji systemu to atut nie do przecenienia.

412208966258459180

A iOS 13 wnosi akurat sporo nowości, na czele z ciemnym motywem. Nie mówiąc już o iPadOS-ie, który sprawia realnie, że tablet staje się nowym urządzeniem.

Ponadto dwa ostatnie wydania systemu były mocno skupione na poprawie wydajności. Już tylko z tego względu warto przeprowadzić aktualizację.

Kupić iPhone'a i go nie aktualizować to trochę jak kupić telefon dla graczy i na nim nie grać. Zwykle marnotrawstwo potencjału.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)