Blizzard banuje tysiące graczy Hearthstone!

Blizzard banuje tysiące graczy Hearthstone!
Zbigniew Kowal

28.10.2014 17:25, aktual.: 28.10.2014 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak już wspominałem wcześniej, w Hearthstone: Heroes of Warcraft zagrało już ponad 20 milionów graczy. Jak się jednak okazuje, nie każda osoba z tej grupy okazała się być uczciwym użytkownikiem aplikacji. Firma Blizzard poinformowała bowiem o tysiącach zablokowanych kont oszustów. W jaki sposób oszukiwano?

Wydawać by się mogło, że świat gier mobilnych jest wolny od hakerów chcących popsuć zabawę innym. Wszak komu chciałoby się łamać kod prostych gierek mobilnych, w które większość graczy zagrywa się spędzając kilka minut w toalecie? Nic jednak bardziej mylnego, gry mobilne borykają się z takim samym problemami co gry komputerowe lub konsolowe.

Obraz

Zgodnie z informacjami podanymi przez ekipę Blizzarda, część graczy gry Hearthstone: Heroes of Warcraft posiłkowała się botami ułatwiającymi rozgrywkę. Automat pozwalał na dowolną liczbę pojedynków bez udziału gracza. Program kalkulował ruchy i zagrywał najlepsze w danym momencie karty, aby pokonać innych graczy.

Zarobione na pojedynkach pieniądze można wydawać na paczki z kartami, które pozwalały wzbogacić deck o karty unikatowe. Blizzard wypowiedział jednak walkę oszustom – każde podejrzane konto będzie blokowane bez ostrzeżenia. Użytkownicy również mogą włączyć się do akcji, zgłaszając podejrzane konta na ten adres e-mailowy: hacks@blizzard.com.

Hearthstone: Heroes of Warcraft Cinematic

Jak już informowałem wcześniej, jeszcze w tym roku na rynku pojawi się odsłona dla telefonów i tabletów pracujących na Androidzie. Miejmy nadzieje, że walka z nieuczciwymi graczami zostanie zakończona do tego czasu, w przeciwnym razie gra w Hearthstone: wkrótce straciłaby jakikolwiek sens.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)